RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

Не підписуватиму: чи можна відмовитися від повістки і як за це покарають

В Україні у зв'язку з повномасштабною збройною агресією Російської Федерації триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призовникам повістки можуть вручати будь-де, не забороненому законодавством, проте може бути випадки, коли людина відмовляється від підписання повістки.

Про те, що може бути з тими, хто відмовляється підписати повістку, повідомляє Армія Inform.

Начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Роман Горбач заявив, що повістки можуть вручати як представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки, так і інші посадові особи.

Читайте також: Вручення повісток на вулицях: чому процес "оживився" і чи буде нова хвиля мобілізації

Якщо призовник у присутності свідків відмовляється підписати порядок денний, до нього можуть застосувати адміністративну відповідальність. При цьому якщо призовник уже пройшов звірку документів і медкомісію, але не попрямував до військової частини, настає вже кримінальна відповідальність.

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.

Раніше ми повідомляли, чи можуть вручити повістку знятій з військового обліку особі.