Роботодавців зобов'язали видавати повістки своїм співробітникам, а наприкінці 2022 року Кабмін затвердив постанову №1487, ввівши новий порядок військового обліку призовників, військовозобов'язаних і резервістів. Зокрема, тепер хлопці мають ставати на військовий облік у рік, коли їм має виповнитись 17 років.
Роз'яснення з цього приводу надав адвокат Андрій Новак, пише "Українська правда".
"Треба йти у військкомат не в момент, коли виповнилося 16 років, а в той рік, коли має виповнитись 17 років. Наприклад, якщо у 2022 році хлопцеві виповнилося 16, то у 2023 він має стати на військовий облік. Однак це зміна для постановки на військовий облік не змінює інших норм, згідно з якими людину можуть мобілізувати або призвати на строкову службу лише з 18 років", – пояснив він.
Юрист додав, що для самих хлопців це нічого не змінює, зміна спростить роботу ТЦКСП, давши їм можливість прогнозувати кількість потенційних призовників та мобілізованих.
Читайте також: Призвати слідчих, прокурорів та податківців: яких резервів найбільше потребують ЗСУ
"Постановка хлопців на військовий облік проводиться централізовано – зазвичай школою. Класом направляється група хлопців у військкомат і вони разом стають на облік – просто тепер це відбуватиметься трохи раніше", – зазначив Новак.
На військовий облік в Україні мають ставати:
- чоловіки віком від 16 до 27 років;
- військовозобов'язані та резервісти, які не досягли граничного віку перебування в запасі – 60 років;
- жінки, які здобули медичну або фармацевтичну спеціальність.
Раніше "Апостроф" розповідав, як працює військовий облік через "Дію" і чи будуть через додаток розсилати повістки.