Через повномасштабне вторгнення Росії в Україні було проголошено загальну мобілізацію – військовозобов'язані громадяни мусили взяти до рук зброю та піти на захист нашої держави.
Що потрібно знаки призовникам в Україні та за кордоном, розповідає "Апостроф", посилаючись на Постанову Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів від 30 грудня 2022 р. № 1487".
Зазначається, що призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні перебувати на військовому обліку за задекларованим місцем проживання – у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. При цьому, ті особи, які проживають у селах та селищах, а також у містах, де відсутні ТЦКтаСП, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад.
Читайте також: Мобілізація в Україні: військовий розповів, хто потрібен українській армії
За умови зміни місця проживання військовозобов'язаний повинен не пізніше, ніж через тиждень після цього, повідомити про це відповідний орган, з'явившись туди із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами. Окрім цього, необхідно раз на 5 років звіряти власні персональні дані з обліковими даними ТЦКтаСП.
Також, звільнитися з військового обліку в конкретному місці призовник має у разі:
- вибуття в іншу місцевість до нового місця проживання;
- вибуття за межі України на постійне місце проживання або на строк більше 3-х місяців;
- зміни місця проживання в межах міста з переїздом на територію іншого адміністративного району.
При цьому, після проголошення воєнного стану це можна зробити лише з дозволу відповідного керівника.
Також призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні перебувати на військовому обліку за місцем роботи та повідомити у семиденний строк органи, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну наступних персональних даних:
- прізвище;
- власне ім’я;
- по батькові;
- дата народження;
- місце народження;
- стать;
- місце проживання та місце перебування;
- відомостей про батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників та інших представників (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження);
- відомостей про сімейний стан особи та членів її сім’ї (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), а також дітей);
- реквізити паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії);
- відомостей про громадянство;
- відомостей про документи, що підтверджують смерть особи або визнання особи померлою чи безвісно відсутньою;
- відомостей щодо визнання особи недієздатною (поновлення дієздатності);
- відомостей про зайнятість (код підприємства, місце роботи, посада);
- реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- відцифрований образ обличчя особи;
- відомостей про дату виїзду за межі України та дату повернення на територію України;
- відомостей про освіту та спеціальність;
- відомостей про стан здоров’я (у тому числі про встановлення, зміну групи інвалідності), що збираються з метою визначення придатності для виконання військового обов’язку;
- відомостей про притягнення до кримінальної відповідальності (повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення);
- відомостей про розгляд судом кримінальної справи, вирок, що набрав законної сили;
- відомостей про наявність (відсутність) судимості;
- унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
- відомостей про право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
У разі вибуття за межі України на строк більше 3-х місяців призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні стати на військовий облік за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України.
Також призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні подавати щороку до 1 жовтня до ТЦКтаСП документи, що підтверджують право громадян на відстрочку від призову на строкову військову службу.
Раніше ми писали, що в Україні можуть мобілізувати чоловіків старших 60.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.