27 лютого за церковним календарем православні християни згадуватимуть святого Кирила - брата рівноапостольного Мефодія.
"Апостроф" публікує історію свята та головні прикмети 27 лютого.
Історія свята
Читайте також: В Україні на березень випадає кілька великих свят: календар вихідних
Відомо, що народилися брати в Македонії у місті Солуні. Кирило отримав відмінну освіту, що дозволило у 14-річному віці виховувався разом із сином імператора. Після цього отримав сан пресвітера.
Коли повернувся у Константинополь, Кирило почав працювати бібліотекарем у соборній церкві та викладачем філософії. Він успішно вів дебати з єретиками, магометанами та іконоборцями. При цьому завжди прагнув самотності, тому вирішив на якийсь час піти на гору Олімп, де жив його старший брат Мефодій.
У 857 році обох братів імператор Михайло відправив до місіонерської поїздки, щоб проповідувати Слово Боже у хозар. Вони по дорозі зупинилися у Херсоні, знайшли там мощі святого Климента, який був папою Римським.
З 862 року почалася головна справа братів. На прохання князя Ростислава вирушили до Моравії, щоб там проповідувати Євангеліє слов'янською мовою. Вони склали слов'янську абетку та переклали святі книги слов'янською мовою.
Прикмети на 27 лютого
У цей день здавна дивилися, що за вікном: якщо гарна погода - скоро прийде похолодання; якщо сильний мороз - чекати варто на спекотне літо; якщо сонячний день - до теплого літа, однак морози ще протримаються довго; якщо голосно щебечуть синиці - до потепління.
Ще погода на Кирила показувала, яким буде серпень.
Вважається, що покупки, здійснені цього дня, будуть вдалими. Також вони принесуть чимало задоволення.
Також вірили, що сни проти 27 лютого - віщі. Тож вранці варто згадати, що снилося.
Не можна відвідувати лікарів, особливо стоматологів чи косметологів. Не треба зловтішатися, лихословити, ображатися, лаятися та лінуватися.
Раніше "Апостроф" розповідав, кому можна не дотримуватися найсуворішого посту у 2023 році.