Через широкомасштабне вторгнення Росії в Україні було оголошено загальну мобілізацію - військовозобов'язані громадяни змушені були взяти в руки зброю і піти на захист нашої держави. Однак деякі з них можуть служити за місцем проживання.
Про це розповів адвокат Ростислав Кравець на своєму YouTube-каналі.
За його словами, згідно зі ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" деякі категорії громадян мають право служити лише за власною згодою та виключно за місцем проживання.
Це стосується:
- осіб з інвалідністю;
- багатодітних батьків;
- батьків дітей з інвалідністю та тяжкохворих дітей.
Читайте також: Зник на п'ять місяців із частини: суд у Тернополі виніс вирок мобілізованому
Юрист підкреслив, що в більшості випадків цього правила не дотримуються. Наприклад, людина, яка має право на службу за місцем проживання та зареєстрована у Львівській області, може фактично служити у Слов'янську, що знаходиться у Донецькій області.
Адвокат зазначив, що мобілізовані, які стосуються вищезгаданих категорій, можуть подати рапорт до командира частини, вказавши, що вони мають служити лише у регіоні, де вони зареєстровані. У цьому випадку мобілізований має бути переведений на інше місце служби.
Раніше ми писали, як отримати відстрочку від мобілізації в Україні.
Вас може зацікавити:
Повістку вручили не за місцем реєстрації: що потрібно знати
Нюанси оформлення "білого квитка": чи звільняє він від призову до армії
Таких дурниць багато: як військкомати займаються "мобілізацією" на передовій
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.