Митрополит Української православної церкви Московського патріархату Онуфрій визнав, що мав російське громадянство.
Відповідну заяву було оприлюднено прес-службою УПЦ МП.
Зокрема, митрополит Онуфрій визнає, що мав російське громадянство, проте, зрештою, від нього нібито відмовився.
За словами предстоятеля УПЦ МП, він ще за часів СРСР хотів навчатися в Одеській духовній семінарії, але йому відмовили, бо покинув університет. Тому він був змушений вступити до Московської духовної семінарії, потім – до духовної академії, а після цього провів 19 років у Троїце-Сергієвій лаврі в Підмосков'ї.
Читайте також: На Україну напали Ленін і Сталін: чернець УПЦ МП сконфузився на відео
Онуфрій стверджує, що 1988 року його перевели на територію України, а після розпаду Союзу він залишився громадянином РФ, хоча другим також мав український паспорт.
"Громадянство РФ при цьому автоматично продовжилося, але я ним не цікавився і не користувався, воно тоді не мало жодного значення, і за це ніхто не переслідував. Між Україною та Росією були добрі братні відносини. Коли ці відносини стали погіршуватися, особливо в останні десять років, я залишив російське громадянство", - продовжив Онуфрій і додав, що вважає себе громадянином України.
Від російського паспорта митрополит УПЦ МП не відмовлявся, оскільки розраховував, що завершить своє життя у Троїце-Сергієвій лаврі. Цю надію, за словами Онуфрія, зруйнували погані стосунки між Києвом та Москвою, розпад СРСР та повномасштабна війна.
Варто зазначити, що УПЦ МП у своєму прес-релізі від 7 квітня стверджувала, що предстоятель церкви Онуфрій не має російського громадянства і є виключно українським громадянином.
"Водночас викликає подив той факт, що українські журналісти наполегливо шукають неіснуючі російські паспорти у єпископів Української Православної Церкви та ігнорують відверті заяви представників ПЦУ про наявність у архієреїв цієї релігійної організації громадянств РФ та "ЛНР", - йдеться у прес-релізі УП МП від 7 квітня
Раніше ми розповідали, що Володимир Зеленський підписав указ про позбавлення тринадцяти представників УПЦ (МП) українського громадянства.
Вас може зацікавити:
Кияни зажадали вигнати УПЦ МП із міста: результати голосування
У Львові завершено демосковізацію церкви: останній храм УПЦ МП демонтовано
"Невелика хата" на 580 квадратів: як виглядає будинок "Паші Мерседеса"