Два роки коронавірусу та рік повномасштабного вторгнення Росії спричинили те, що психологічне та розумове навантаження на школярів зараз дуже високе через велику кількість предметів, навчання онлайн, додаткові заняття й у 7-9 класі діти вчать вже близько 20 предметів.
Про це написав міністр освіти Оксен Лісовий.
За його словами, таку кількість предметів складно засвоїти навіть у звичних умовах, а зараз це просто "на межі можливостей". Тому діти все одно зосереджуються на предметах, які обирають для себе пріоритетними.
Читайте: Коли закінчиться навчальний рік у Києві: названо дату останнього дзвінка у столиці, документ
"Фактично питання стоїть не стільки про те, скільки має бути предметів, а як оптимізовані навчальні програми, яке навантаження отримують діти на уроках і на домашнє опрацювання, в якій формі відбувається навчання", - пояснив міністр.
Він зазначив, згідно з Законом "Про освіту", починаючи з 2027 року у старшій профільній школі діти зможуть обирати напрямок, за яким вони хочуть навчатися. Відповідно, це має змінити підхід з мультипредметності на конкретний профіль, який цікавий школяру чи школярці.
Оксен Лісовий попросив батьків поділитися своєю думкою з цього питання та розповісти про досвід відвідування шкіл за кордоном, де діти вже мають таку можливість.
"Наша спільна мета – створити для дітей можливості здобути якісну, корисну та сучасну освіту", - підкреслив освітянин.
Нагадаємо, українські школярі підуть на літні канікули у залежності від системи навчання.
- Вас може зацікавити:
Нехай світ відчує різницю: фото шкільного класу в Авдіївці
Паперової бюрократії буде менше: які зміни готують українським школам
Здача НМТ за кордоном: де працюватимуть екзаменаційні центри