В Україні в деяких регіонах з 22 квітня віряни відзначатимуть Гробки (Проводи). Проте головним днем, коли приходять на цвинтар, вважається 25 квітня.
"Апостроф" зібрав все, що не можна робити на цвинтарі у поминальні дні.
Читайте також: Світла седмиця 2023: що можна і заборонено робити з 17 до 23 квітня
Цвинтар вважається місцем пам'яті і поваги до близьких і родичів. Тому є речі, які категорично не можна робити у такі дні.
Порушення традицій та обрядів
У поминальні дні вшановують пам'ять тих, кого більше немає, тому не варто порушувати традиції і обряди поминання. Не можна шуміти і розмовляти голосно, нешанобливо ставитися до пам'ятників і квітів на могилах.
Застосовувати техніку та механізми
Цвинтар є місцем спокою, тому не варто використовувати на ньому техніку і механізми, які можуть порушити тишу і порядок. Не можна використовувати електронні пристрої, які видають гучні звуки, а також механізми для роботи з землею і рослинністю.
Займатися продажами
Кладовище у такі дні - не місце для комерційної діяльності. Тому під час поминальних днів не слід продавати товари і послуги на території кладовища або запрошувати відвідувачів на свої підприємства.
Смітити на кладовищі
У поминальні дні на цвинтарі збирається багато людей, і часто вони залишають сміття і відходи після себе. Не варто залишати на кладовищі сміття, а також влаштовувати пікніки і багаття на території кладовища.
Раніше ми писали, що у Києві люди вишикувалися у гігантські "великодні" черги до храмів.
- Вас може зацікавити:
Вперше за 300 років українською: як в Успенському соборі Лаври провели великоднє богослужіння
Чи буде в Україні реформа церковного календаря: озвучено відповідь
"У них немає нічого святого": окупанти обстріляли храм у Нікополі