У понеділок, 15 травня, в Україні та у світі відзначають Міжнародний день сім'ї, який затвердила Рада ООН у 1994 році.
"Апостроф" розповідає історію та традиції цього свята, а також що прийнято дарувати в Міжнародний день сім'ї.
Читайте також: Коли Трійця в 2023 році: традиції і обряди одного з найбільших свят християн
Історія
Цей день присвячений всебічного розгляду проблем сім'ї у різних країнах світу. Саме з такою метою у 1993 році в ООН прийняли резолюцію щодо офіційного затвердження Дня сім'ї. Свято затвердили 15 травня 1994 року.
Традиції
У День сім'ї потрібно зібратися всією родиною та провести його разом, зокрема влаштувати похід на природу. Держава всіляко підтримує цей день культурною програмою у містах, щоб було веселіше зустрічати свято. У відповідну програму обов'язково входять заходи, спрямовані на налагоджування правильних відносин у сім'ях і вчать дітей шанобливо ставитися до своєї родини та важливості спільного проведення часу.
Під час війни, яку розпочала Росія проти України 24 лютого, не всі мають можливість зустрітися зі своїми родичами чи безпечно відпочити із шашликами на природі через ймовірність замінування. Але головне у цьому святі - провести хоча би деякий час із родиною або онлайн, або зібратися вдома.
Подарунки
На дане свято не обов'язково щось дарувати, це може бути і просто приємні слова членам родини. Але якщо і вирішили щось дарувати, то варто зупинити свій вибір на побутових речах, які допоможуть укріпити "домашнє вогнище" та створити затишну атмосферу вдома.
Чоловікам можна дарувати інструменти та все, що допоможе їм принести користь своїй оселі. Також можна подарувати затишні светри, халати, будь-яку техніку, парфум або аксесуари.
Жінкам також можна дарувати піжами, халати, рушники, предмети побуту, які прикрасять оселю, зроблять її більш комфортнішою та домашньою, це також можуть бути ювелірні прикраси.
Подружжю дарять комплекти гарної постільної білизни, побутову техніку, тренажери, тобто все, чим можна користуватися їм двом.
Дітям у цей день можна створити справжнє свято із емоційним забарвленням, щоб вони надовго запам'ятовували цей день, як дні народження: похід у зоопарк, театр, концерт, на атракціони, квест-кімнати, а також це можуть бути різноманітні мастер-класи, які розвинуть дитину.
Бабусям та дідусям також важливо приділяти багато уваги цього дня. Можна подарувати їм телевізор, побутову техніку, колекційні книги, подарунки, що зроблені власними руками, картини, фотографії. Але найголовніший подарунок для них - це тривала бесіда, згадки про кумедні ситуації, їхні історії про своє довге життя, душевні розмови про власні переживання, обійми та слова підтримки і любові.
Раніше ми розповідали про історію Дня матері.
Вас може зацікавити:
Українські захисники з передової привітали своїх мам з Днем матері: зворушливе відео
Код української нації: що означають символи на вишиванці і що треба знати про свято
Останній дзвоник в умовах війни: коли буде в українських школах в 2023 році