У червні можна не підживлювати яблуні різноманітними хімічними засобами, а звернути увагу на популярні народні засоби.
Тим більше, як стверджує ресурс filizhankakavu, вони показують себе напрочуд ефективними.
Читайте: Шансів "прижитися" дуже мало: поряд із якими деревами не варто садити яблуню
Борна кислота
Дуже гарно допомагає зав'язуватися плодам яблук бор. Й для приготування засобу треба узяти 5 г борної кислоти на 10 л води. Проводиться обробка позакореневим способом, коли гілки і листя рясно обприскують.
Деревний попіл
Деревний попіл, як джерело калію, необхідне для правильного формування зав’язей. Вносять попіл навколо яблуні по проекції її крони. Молодим деревам дають по 100 г сухого попелу, який прикопують в землю. Для старої яблуні необхідно вдвічі більше "добрив". Окрім того, можна приготувати розчин попелу. У цьому випадку 150-200 г попелу розмішуються з водою і настоюють тиждень, після чого поливають.
Схеми підживлення
Коли яблуня добре розвивається – не хворіє, активно нарощує листя та квітне – у цьому випадку достатньо одного підживлення. Для молодих дерев добрива вносять у момент цвітіння, а старі треба підгодовувати коли вже опадає зав’язь, тобто на 2-3 тижні пізніше.
Якщо підгодовувати яблуню кореневих методом, то невелика частина готової суміші йде на змочування стовбура яблуні до перших гілок, а більша частина поливається, але не під корінь, а з обов’язковим витримуванням відстані приблизно 40-50 см до стовбура. Таким чином якомога більше корисних речовин засвоїться в перші ж дні. Середня норма витрати – не менше 30 літрів підгодівлі під кожне доросле дерево, а для молодих приблизно уполовину менше.
Приблизно через півгодини-годину, коли земля вбере рідку підгодівлю, дерева необхідно полити чистою водою, а потім розпушити грунт.
Нагадаємо, раніше ми писали, як врятувати яблуню від парші.
- Вас може зацікавити:
Жодної хімії: перевірений спосіб, який захистить дерева від мурах
Як захистити яблука та груші від шкідника: допоможе надійний засіб
Заплатити копійки: три ефективні підкормки для багатого врожаю