Сучасні господині надають перевагу технологіям, комфорту та заощадженню часу, обираючи для миття посуду автоматичні посудомийки.
Чи економія води під час використання посудомийки виправдовує витрати на її придбання, - досліджував "Обозреватель".
Читайте також: "Жеруть" електроенергію: рейтинг приладів, які найбільше спустошують гаманець
Кожна посудомийна машина має свій набір характеристик: точний обсяг витрати води та електрики залежить від моделі.
Для порівняння дослідники взяли характеристики однієї з найпопулярніших моделей - посудомийки Bosch вузького формату (ширина – 45 см). Вона має клас споживання електроенергії "А" в режимі миття та сушіння. Витрата струму в режимі "Еко" (2 години на повний цикл) становить 0,78 кВт*год.
Для ручного миття розглядалися такі умови: використання теплої проточної води з крана, миття 9 комплектів посуду. Тобто, це близько 30-40 хвилин роботи. В результаті вийшло, що:
- за один сеанс ручного миття витрачається 70-75 л гарячої води та 30-40 л холодної води (за умови, що воду не закривали на всьому намилювання посуду);
- витрата за один цикл для посудомийки становила 9-10 л холодної води (на показник впливає жорсткість води: чим вона м'якша, тим більша витрата; при цьому жорстка вода скорочує термін експлуатації техніки).
Тобто вартість води для одного ручного миття становила 9,65 грн (8,43 грн за гарячу воду та 1,22 грн за холодну за київськими тарифами за червень-2023). Вартість одного циклу машинного миття – 2,36 грн (близько 30 коп. за холодну воду за київським тарифом та 2,06 грн за електроенергію за новим червневим тарифом).
Якщо припустити, що таке миття відбувається раз на добу, за місяць (30 днів) різниця виявиться більш суттєвою. Так:
- за ручне миття коштуватиме 289,5 грн;
- миття у посудомийці – 70,8 грн.
Таким чином, за рік можна заощадити понад 2600 грн. За ціни взятої для розрахунків посудомийки (близько 14 тис. грн за нову), її покупка повністю окупиться за 5,3 роки. А от якщо взяти б/в посудомийку (6-7 тис. грн), це термін скоротиться до 2,3-2,6 року.
Раніше ми розповідали про те, коли українцям прийдуть платіжки за світло за новими тарифами та як заощадити.
Вас також може зацікавити:
Які речі не можна прати разом, щоб не зіпсувати всю білизну
Як почистити килим содою: два швидких способи, які допоможуть позбутися плям
Як позбавитися від неприємного запаху в пральній машині: прості лайфхаки