RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

Окупанти розсилають бійцям ЗСУ фейкові листи про "відпустки": що відомо про фішингову атаку

Президент Володимир Зеленський підписав закон про збільшення відпусток українським військовослужбовцям, чим скористалися росіяни.

Про це інформує Центр стратегічних комунікацій ЗСУ.

Наголошується, що ворог проводить фішингову атаку, розсилаючи заражені електронні листи.

Читайте: Російські хакери зламали S.T.A.L.K.E.R. 2: відповідь не змусила себе довго чекати

"Ворог проводить фішингову атаку на встановлені адреси електронної пошти. Отримавши такий лист не відкривайте та не клікайте на файли, додані до листа, та на посилання в самому листі", — йдеться у повідомленні СтратКому, який оприлюднив скрін подібного листа за темою "збільшення відпусток для військовослужбовців" від "майора Семена Петрова".

"Помічайте такий лист, як фішинг. Якщо лист прийшов на службові адреси електронної пошти, повідомте про це відповідний підрозділ кібербезпеки та, за можливості, надайте цю інформацію Команді реагування на кіберінциденти", — закликали у відомстві.

Зазначимо, що глава держави підписав законопроєкт №9342 про зміни до законодавства щодо проходження військової служби під час дії воєнного стану, який був ухвалений Верховною Радою.

Згідно із документом, термін відпустки військовослужбовцям становить 30 днів на рік, окрім цього можна брати до 10 днів відпустки за сімейними обставинами. Документ передбачає безперервну відпустку на лікування – не більше 4 місяців.

Також військовослужбовцям щомісяця може виплачуватися додаткова винагорода в розмірі 30-100 тис. грн. Законопроєкт встановлює також доплату військовослужбовцям строкової служби – 6000 грн/міс, а курсантам – 2350 грн/міс.

Поранені військовослужбовці, визнані непридатними до військової служби і зараховані в розпорядження відповідних командирів, отримуватимуть два місяці виплати за останньою займаною посадою, з 3-го місяця до завершення дії розпорядження – додаткову виплату 20 100 грн.

Сім’ям загиблих унаслідок поранення передбачено одноразову виплату в розмірі 100 тис грн.

Мінімальний поріг доплати інструкторам становить 15 тис грн.

Також законопроєкт забороняє допускати до участі в бойових діях військовослужбовців серед призваних на військову службу під час мобілізації, які не пройшли курс базової військової підготовки. Мінімальний термін проходження базової військової підготовки не менше місяця.

Окрім того, документ уточнює правила відстрочки військовозобов’язаних від мобілізації, які доглядають за родичами з інвалідністю. Такою відстрочкою можна скористатися, якщо в осіб з інвалідністю немає інших працездатних осіб, зобов’язаних, відповідно до закону, їх утримувати.

Нагадаємо, як інформував "Апостроф", раніше в українських бійців була відпустка всього 10 днів.

  • Вас може зацікавити:

Демобілізація з військової служби: в якому випадку можна звільнитись батьку дітей

Військовим можуть надати ще причину для демобілізації: що відомо

Українцям хочуть змінити правила нарахування відпускних: що пропонують в Раді