RU  UA

Поранених вивозять трьома видами техніки: військовий медик розповів про проблеми на фронті

В Україні на загальнонаціональному рівні немає єдиного стандарту процедури евакуації поранених військовослужбовців. Також частка забезпечення армії військовими реанімобілями мізерно мала.

Про проблеми з організацією евакуації поранених бійців в ефірі Апостроф TV розповів військовий хірург Дмитро Андрощук.

Читайте також: Що робити, якщо військовий не виходить на зв'язок: поради рідним та членам сімей

За його словами, зараз забезпечення ЗСУ військовими реанімобілями становить близько 5%, решту потреб покривають волонтери. Через відсутність єдиного стандарту процедури евакуації з чітко розписаними етапами та тим, хто за які етапи відповідає, є складність у визначенні, кого саме брати на якийсь етап і з ким підписувати контракти, і яку саме команду потрібно залучати.

Тому спочатку потрібно розробити такий маршрутний лист чи маршрутну карту, щоб потім планувати організоване придбання реанімобілів. Проте такої маршрутної карти немає навіть у Сполучених Штатах. Однак там немає такого аркуша саме для війни того формату, який ведеться в Україні.

Якщо у США прилітає гелікоптер і швидко забирає поранених, то українські реалії зовсім інші. Ланцюжок виглядає так: спочатку вивозять поранених на легкій бронетехніці, потім на автомобілях-позашляховиках і лише на третьому етапі поранені потрапляють у реанімаційні авто.

"Проблема з реанімобілями в тому, що там потрібен не лише водій та саме авто, а ціла медична команда, яка підтримуватиме тяжко поранених пацієнтів. Нині у цей процес, зокрема, залучено і міжнародні структури на кшталт "Лікарів без кордонів". Ми маємо певні організаційні зрушення. Нарешті ми затвердили таку мед. спеціалізацію як лікар невідкладної допомоги, яких якраз і залучатимуть саме на процес евакуації поранених, а не направлятимуть їх на інші роботи", - наголосив Дмитро Андрощук.

Раніше "Апостроф" повідомляв про те, як нараховуватимуться виплати військовим за поранення.

  • Вас також може зацікавити:

Допомога під час війни: сім'ї можуть отримати по 14 тисяч гривень

В Україні змінили критерії придатності до служби в армії: кого це торкнеться

Перегляд рішень ВЛК та МСЕК: про які нюанси слід знати