Напередодні Різдва Христового православні українці дотримуються 40 днів поста. За новоюліанським календарем, в Україні свято святкуватимуть тепер 25 грудня, а не 7 січня, як було раніше. Тому пост починається на 13 днів раніше.
"Апостроф" розповідає, коли починається різдвяний пост, який розділений на три етапи, а також що можна їсти.
Читайте також: Як українці відпочиватимуть на новорічні свята: календар вихідних
Через переход ПЦУ та УГКЦ на новоюліанський календар, пост триватиме з 15 листопада до 24 грудня. Раніше його дотримувалися з 28 листопада по 6 січня.
Перший етап різдвяного посту
Він триває з 15 листопада по 6 грудня. Можна їсти рибу та пити вино по вівторках, четвергах і суботах, неділях. У понеділок дозволено вживати гарячі страви без олії, а в середу і п'ятницю триває сухоїдіння.
Другий етап різдвяного посту
Він триває з 7 по 18 грудня. Православні віряни їдять у цей період рослинну їжу без олії по понеділках, а олію можна додавати по вівторках і четвергах, сухоїдіння дотримуються у середу та п'ятницю. У суботу та неділю можна рибу та додавати олію ,а також пити вино.
Третій етап різдвяного посту
Цей завершальний етап триває з 19 по 24 грудня та є найсуворішим періодом посту. Дозволені гарячі страви без олії у вівторок та четвер, а з олією - у суботу та неділю. У понеділок, середу та п'ятницю - сухоїдіння. Можна також їсти фрукти, овочі, гриби, каші, мед, горіхи та бобові. Але під забороною яйця, молочні продукти (сир, сметана, молоко, вершки, йогурт, вершкове масло), м'ясні бульйони та м'ясо.
Раніше ми писали, коли в грудні українці будуть відзначати день святого Миколая.
- Вас може зацікавити:
Новий календар ПЦУ: усі дати православних свят на 2024 рік
Вихідні і святкові дні в листопаді-грудні 2023 року: коли відпочиватимуть українці
Як змінився календар свят в Україні з початку війни: інфографіка