За новим церковним календарем, Введення в храм Пресвятої Богородиці або Третю Пречисту у 2023 році православні українці відзначатимуть 21 листопада, замість 4 грудня. Цей день проводять у колі рідних та близьких.
"Апостроф" розповідає про традиції цього свята.
Читайте також: Новий церковний календар на 2024 рік: дати найбільших свят
Свято присвячене Діві Марії, матері Ісуса Христа, а також є одним із найважливіших релігійних подій. Воно підкреслює вдячність людей за Божі дари.
Традиції Введення у храм Пресвятої Богородиці
Відповідне церковне свято символізує духовне народження Марії. Основна ідея Третьої Пречистої - батьки-віряни мають залучати своїх дітей до віри, тому цього дня приводять їх у храм для першої сповіді. Весь день важливо проводити серед рідних та близьких, разом йти до церкви та молитися.
Богородиця символізує спокій та гармонію, а також вона є берегинею сімейного вогнища. Тому у молитвах своїх віряни просять у Богородиці здоров'я для дітей, батьків, родичів, міцну родину. Вагітні жінки моляться про легкі пологи, а майбутні матері - про дарунок нового життя.
Після церкви сім'я сідає їсти за один стіл з пісними стравами. Водночас є виняток - можна вживати рибу, страви з рослинною олією та випити келих вина.
Раніше ми публікували церковний календар на грудень 2023 року.
- Вас може зацікавити:
Святий Миколай прийде раніше: коли улюблене свято дітлахів у 2023 році
Вихідні і святкові дні в листопаді-грудні 2023 року: коли відпочиватимуть українці
Дати змінились: коли цього року Різдвяний піст і що можна їсти