RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

В Україні можуть дозволити мобілізацію зеків: що каже Мін'юст

Наразі в Україні законодавчо заборонена мобілізація засуджених, але Міністерство юстиції України напрацювало зміни, завдяки яким люди з судимістю зможуть долучитись до оборони країни від російської агресії.

Про це в ефірі Українського Радіо заявила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька.

Вона зазначила, що чинна норма законодавства не дозволяє засудженим долучитися до лав ЗСУ. Причому, йдеться як про тих, хто відбуває покарання, так і тих громадян, які вже відбули покарання за скоєні злочини.

Читайте: Забута музика "Вагнера": чи треба Україні відправляти зеків на фронт

"Вони живуть серед нас, так само бояться, так само переживають і так само можуть бути корисними", - наголосила Олена Висоцька, додавши, що колишні ув'язнені все одно зняті з військового обліку та не можуть допомогти українській армії.

До того ж ТЦК та СП доводиться відмовляти людям, які висловлюють бажання долучитися до Сил оборони, якщо в них є судимість.

"Перша перепона - законодавча, тому ми напрацювали законодавчі зміни та подали їх до комітету. Вони дуже дискусійні, тому що армія має дещо відволікатись на таку категорію людей, як колишні засуджені або теперішні засуджені, якщо вони приєднаються", - пояснила заступник міністра.

За її словами, наразі тривають дискусії в профільних комітетах Ради, але у січні чи лютому вже можуть бути ухвалені нові правила мобілізації. Вона також попередила, що навряд чи питання з засудженими вирішиться одразу, щоб не зупиняти інші важливі зміни.

Утім, вона не виключає, що зміни до законопроекту можуть прийняти в обмеженому варіанті, наприклад, щодо засуджених, які вийшли з місць позбавлення волі кілька років тому чи були засуджені за окремі нетяжкі злочини.

Нагадаємо, що Головком ЗСУ Валерій Залужний виступив категорично проти призову до військ людей із судимістю, як це практикується у росіян.

  • Вас може зацікавити:

Чи можуть засуджені бути мобілізовані до ЗСУ: роз'яснення юриста

Чи призиватимуть засуджених ухилянтів: роз'яснення Міноборони

Відмова від повістки до армії: як "ухилянту" уникнути в'язниці