Поки у Верховній раді досі триває підготовка законопроєкту про підсилення мобілізації до другого читання, юристка розповіла чи можуть отримати відстрочку чоловіки, у яких дружина має 1 або 2 групу інвалідності.
На це питання юристка компанії "Приходько та Партнери" Діана Тернова відповіла в інтерв'ю РБК-Україна.
Читайте також: "Будьте послідовними": адвокат пояснила, чому слід поміняти склад МСЕК і ВЛК
Вона зауважила, що військовозобов'язані, котрі мають дружину з 1 або 2 групою інвалідності, все ж можуть отримати відмову стосовно відстрочки від мобілізації. Основа відмови може полягати в тому, чи має людина з інвалідністю інших працездатних осіб, що зобов’язані утримувати її відповідно до закону.
"Тобто один із варіантів коли можуть відмовити чоловіку у якого дружина з інвалідністю це коли у них є повнолітні діти", – зауважує юристка.
Діана Тернова також залишила кілька порад для тих, хто все ж збирається оформлювати право на відстрочку. Вона наголосила на наступному:
- Написати обґрунтовану заяву;
- Зібрати та нотаріально завірити всі необхідні документи для підтвердження права на отримання відстрочки;
- Зареєструвати заяву з документами в ТЦК та СП;
- Не проходити ВЛК до моменту, поки не зареєструєте заяву з усіма документами.
Вона зауважила, що наразі відстрочка від призову надається на підставі військово-облікового документа. Це може бути військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного. Юристка зауважує:
"… скажімо, якщо вам вже 36 років, а ви досі маєте приписне або стару довідку з військкомату, то поки не оновите даний документ, ви не зможете отримати відстрочку".
Нагадаємо, раніше ми розповідали, кого з українців мобілізують у 2024 році.
- Вас також може зацікавити:
Буде мобілізація зеків? У Раду хочуть внести відповідний законопроект
Мобілізація 2024: що у війську не видають, але краще взяти додатково