З 1 квітня ввезення гуманітарної допомоги до України буде можливим лише з використанням Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги. В такий спосіб Кабінет Міністрів завершує перехідний період, під час якого в Україну можна було завозити гуманітарну допомогу, використовуючи паперові декларації.
Про це повідомляє Мінсоцполітики.
Читайте також: Благородна ініціатива: чи потрібно волонтерів звільняти від мобілізації
Як зазначають у міністерстві, цифровий механізм дозволить позбутись паперів, а, значить, і зловживань під час завезення та розподілу гуманітарної допомоги. До того ж це дасть можливість фондам та громадським організаціям зберігати всю історію завезення гуманітарної допомоги в одному місці.
"Також система допоможе відслідковувати, що планується до завезення, впливати на цей процес через збір інформації про реальні потреби в допомозі, запобігати задвоєнню допомоги та спрямовувати її туди, де в цьому є найбільша потреба", – зазначила Міністр соціальної політики Оксана Жолнович.
Які зміни передбачені з 1 квітня
- Щоб завести гуманітарну допомогу в Україну, волонтерським організаціям необхідно зайти на сайт good.gov.ua та авторизуватися як отримувач гумдопомоги, використовуючи Кваліфікований електронний підпис (КЕП). Для реєстрації вказується ЄДРПОУ організації, за яким з реєстру далі підтягується інформація про місце її реєстрації та керівництво.
- Наступний крок - заповнення переліку вантажів, які будуть завозитися, у розрізі категорій вантажу. Форма декларації відповідає паперовій, яка діяла раніше: це "спрощена" декларація із зазначенням обсягу та типу вантажу.
- Згенерувати унікальний код гуманітарного вантажу. Цей код використовується під час проходження Митниці замість паперової декларації. З моменту реєстрації вантажу до моменту перетину ним кордону надається 30 днів.
Після завезення допомоги в Україну гуманітарка розподіляється, і в системі генерується автоматичний звіт з інформацією про те, куди були розподілені товари. Зазначається лише населений пункт, без детальних адрес.
Додамо, що до 1 квітня в Україні ще діє перехідний період. Він передбачає, що отримувачі гуманітарної допомоги (фонди, громадській організації та інші установи) можуть обирати один із двох варіантів завезення та обліку гуманітарної допомоги – паперовий або цифровий.
Нагадаємо, Мінсоцполітики планує розширити список ВПО, яким призначатимуть виплати.
- Вас також може зацікавити:
Сам собі волонтер: чи вистачає українським бійцям речового забезпечення
Волонтери проти уряду: чи залишиться українська армія без допомоги
В одній з областей можна отримати нову гуманітарну допомогу: як подати заявку