Для журналістів не передбачена бронь від мобілізації: в Україні інформаційний напрямок не розглядається як окремий напрямок боротьби.
Про це повідомив нардеп, голова комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.
Читайте також: Мобілізація-2024: як зараз ВЛК визначає ступінь придатності
Юрчишин нагадав, що саме бронювання від мобілізації в Україні існує в інших важливих галузях. Тобто заброньованими можуть бути до 50% робітників певних підприємств чи відомств.
"Але говорити про саме бронювання журналістів не доводиться з багатьох причин. У нас, по-перше, немає такої розкоші, як в Росії, які просто всі федеральні канали забронювали, вони не призиваються на "СВО". У нас немає стільки мобілізаційного ресурсу, як в Росії", – пояснив він.
За словами Юрчишина, в Україні інформаційний напрямок не розглядається як окремий напрямок боротьби.
"Інформаційний фронт як такий існує, але ми його ігноруємо. Ми сподіваємося на свідомість наших медіа", - зазначив нардеп.
На його думку, мобілізація працівників медіа – це величезний козир, адже найкращі пресофіцери – це вихідці зі ЗМІ.
"Звісно, вони набагато краще працюють з журналістами, і розуміють, що показувати, як показувати, що журналіст нам не ворог, а людина, яка прийде, покаже ваш напрямок, а потім на цей напрямок приїде додаткова амуніція, зброя і волонтерська допомога", – зазначив Юрчишин.
Раніше "Апостроф" писав, до чого призведе зниження мобілізаційного віку в Україні.
- Вас також може зацікавити:
Мобілізація в Україні: хто має право служити тільки за місцем проживання
Коли призовника можна ув’язнити за неявку в ТЦК: юрист назвав випадки
Часу залишилось мало: до якої дати підприємства мають скласти списки військовозобов'язаних
В Україні одинадцятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Адже, якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.