Українцям підготували покрокову інструкцію та пояснили, як знятися з обліку ВПО.
Про це йдеться у повідомленні Кабінету міністрів.
Українці, які повертаються до рідних домівок після деокупації територій або у разі зменшення небезпеки, мають знятися з обліка ВПО. В Кабміні запевняють, що громадянам не треба стояти у чергах та збирати пакет документів.
Читайте також: Нові правила нарахування допомоги ВПО: які документи вимагатимуть
Послуга зняття з обліку ВПО працює в автоматичному режимі, а усі заявки від громадян обробляються в режимі онлайн. Після того, як громадяни скасовують довідку ВПО - держава припиняє нараховувати виплату допомоги на проживання, якщо її раніше надавали.
Де отримати послугу офлайн:
- ЦНАП;
- органи соціального захисту населення;
- виконавчі органи сільських, селищних або міських рад.
Якщо громадянин вирішить знятися з обліку офлайн - йому потрібно особисто подати заяву про відмову від довідки про взяття на облік ВПО. Послуга абсолютно безкоштовна, а заяву оброблять впродовж трьох діб.
Де отримати послугу онлайн:
- на порталі "Дія" - треба авторизуватися, обрати послугу "Скасування статусу ВПО", заповнити необхідні дані, перевірити сформовану заяву та підписати її електронним підписом;
- у застосунку "Дія" - натиснути на меню власної довідки ВПО та обрати "Скасувати статус ВПО", заповнити заяву на зняття з обліку, а сервіс її опрацює впродовж 15-20 хвилин. Коли заяву розглянуть - вам надійде повідомлення, а згодом довідка ВПО зникне із застосунку.
"Зверніть увагу: поновити статус ВПО можна, лище якщо знову будете вимушені переїхати в іншу область з території, де ведуться бойові дії, або тимчасово окупованої території", - наголосили в Кабміні.
Раніше ми розповідали, що в Україні тривають перевірки ВПО.
Вас може зацікавити:
Українці можуть отримати субсидію на оренду житла: є дві умови
Як працевлаштування може вплинути на виплати ВПО: важливе пояснення