Ймовірність припинення вогню в Україні на цьому етапі може принести більше шкоди, ніж користі. Аналітики припускають, що наразі це лише підбадьорить російського диктатора Володимира Путіна та призведе до подальших бойових дій.
Про це йдеться в матеріалі Bloomberg.
В Bloomberg зауважують, що деталі Плану перемоги президента України Володимира Зеленського наразі не оприлюднені, проте згадують його слова: що лише сильна Україна може змусити диктатора Кремля путіна сісти за стіл переговорів.
"До певної міри він має рацію. Допоки Путін вірить, що зможе пережити підтримку України з боку Заходу, його війна на виснаження триватиме. Питання в тому, як змінити його розрахунки", - пишуть аналітики.
Згадують, що путін час від часу "...імітує зацікавленість у переговорах, але його ціна - відмова України від претензій на чотири незаконно анексовані ним області та Крим, а також від надії на членство в НАТО - видає його нещирість".
Автори статті вказують, що припинення вогню в Україні тягне за собою величезні ризики. Серед таких ризиків припускають наступні:
"... яким би бажаним не було припинення вогню, воно тягне за собою величезні ризики для України. З одного боку, пауза дала б російським військовим час набрати заміну приблизно 30 000 солдатів, яких вони втрачають щомісяця, спланувати нову мобілізацію, усунути оперативні недоліки і поповнити свої запаси зброї. Путін, швидше за все, використає таке перемир'я для того, щоб просто спланувати нові атаки, як він неодноразово робив у минулому - в тому числі після свого попереднього вторгнення в Україну в 2014 році".
Відтак пауза може поставити під загрозу міжнародну підтримку України, що ще більше ускладнить її захист від Росії.
Тому аналітики вказують, що метою США та союзників має бути забезпечення максимальних переговорних важелів для України перед тим, як вступати в переговори:
"Для початку Захід повинен визнати, що будь-яке значне скорочення фінансування зараз не припинить війну, а лише підбадьорить Путіна. Партнери повинні продовжувати зміцнювати потенціал ППО України, збільшувати постачання боєприпасів та іншого озброєння, а також зняти більшість обмежень на використання ракет дальнього радіуса дії…".
Також вказують, що союзники повинні домовитись про надійні гарантії безпеки для України: "Це непросте завдання, і НАТО зі зрозумілих причин не бажає поширювати свій відкритий захист на країну, яка не є членом Альянсу. Можливо, будуть потрібні нюанси і двозначність. Але колективне зобов'язання - явне чи ні - захищати території, які зараз перебувають під контролем України, має бути на столі переговорів для стримування подальшої агресії".
В Bloomberg припустили ризик того, що російський диктатор вчинить так само, як чинив протягом свого "кривавого правління": тобто "...порушить перемир'я, порушить домовленості і відмовиться від своїх слів, коли побачить у цьому стратегічну вигоду".
"Без належних запобіжних заходів припинення вогню не припинить війну, не врятує життя і не принесе користі українцям. Все буде навпаки", - резюмують у матеріалі.
Нагадаємо, українцям обіцяли показати План перемоги президента Володимира Зеленського, проте не повністю. Глава ОП Андрій Єрмак сказав, що план потрібен для того, щоб створити необхідні умови для реалізації Формули миру.