До територіальних поступок (без конкретизації територій, які можуть бути предметом компромісу), готові 32% українців. Тоді як проти поступок виступають 58%.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.
Соціологи кажуть: якщо дивитися в регіональному розрізі, то на заході до поступок готові 32% (не готові 59%), у центрі – 31% (не готові 60%), півдні – 33% (не готові 56%), сході – 40% (не готові 50%).
Водночас найвища готовність до поступок – серед тих, хто і не довіряють президенту, і вважають, що Захід хоче несправедливого миру від України (56% готові до поступок, 38% категорично проти).
Якщо ж у респондента "мішані" погляди (не довіряють президенту, але вірять у підтримку Заходу, або навпаки), то готовність до поступок уже стає нижчою і більш ніж половина виступають категорично проти поступок.
А ось найменше готові до поступок ті, хто зберігають і довіру президенту, і довіру Заходу. Серед них 69% категорично проти поступок (проти 24%, які готові до територіальних поступок).
"Дійсно бачимо, що українці, з одного боку, категорично відкидають формулу "мир на будь-яких умовах". "Будь-який" мир не потрібен і не буде схвалений українцями. З іншого боку, українці зберігають гнучкість і простір для маневру для ухвалення можливо непростих, але найкращих у цій ситуації рішеннях для майбутнього країни. Бачимо, що окупація будь-якої частини території є нелегітимною в очах українців, проте зараз значною мірою пріоритетом є гарантії безпеки", - прокоментував виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.
Нагадаємо, раніше 63% українців заявляли, що готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно.