RU  UA  EN

Пʼятниця, 27 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

26 грудня

Всі новини

Клірик УПЦ МП шпигував за оборонцями Харкова на замовлення РФ

Настоятель одного із храмів Харківської єпархії УПЦ (МП) підозрюється у роботі на окупантів - стежив за особовим складом та озброєнням на українських блокпостах біля Харкова, а також відстежував маршрути переміщення техніки.

Клірика УПЦ МП затримали та повідомили про підозру, повідомляють в СБУ.

Фігурант на замовлення РФ зливав інформацію про Сили оборони в регіоні. Він намагався встановити орієнтовну кількість особового складу та наявне озброєння на українських блокпостах поблизу Харкова. А також відстежував маршрути переміщення військової техніки ЗСУ у напрямку передової.

Зібрані дані клірик месенджером направляв агресору у вигляді позначок на гугл-картах та їхнім детальним описом. За наявною інформацією, окупанти планували використати ці розвіддані для підготовки ракетно-бомбових ударів по локаціях Сил оборони, які залучені до захисту Харкова.

"Служба безпеки спрацювала на випередження і запобігла ворожим атакам завдяки своєчасному викриттю російського інформатора, документуванню його злочинів і затриманню", - пишуть в СБУ.

Встановили, що 43-річний протоієрей почав виконувати ворожі завдання у жовтні 2024 року. Він народився у Мелітополі і протягом 2009-2018 року перебував на території РФ. Згодом він приїхав до Харкова, де працював ІТ-фахівцем єпархіального управління УПЦ (МП) та був призначений настоятелем місцевого храму.

Після обшуку у фігуранта виявили телефон з доказами, російські рублі та кремлівські нагороди.

Слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ за можливості їх ідентифікації на місцевості).

Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує 8 років ув'язнення.

Раніше "Апостроф" писав, як Служба безпеки затримала на Херсонщини сімох колаборантів, які співпрацювали з російськими загарбниками під час окупації регіону.