В Україні за новими правилами військовозобов’язані не зможуть розраховувати на бронювання від мобілізації, якщо перебувають у розшуку.
Про це розповів адвокат Роман Сімутін у Telegram.
Правозахисник зазначив, що відповідні уточнені зміни виклав Кабінет міністрів у новій редакції "Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час", затвердженій постановою №1332 від 22 листопада 2024 року.
Згідно з правилами, бронювання громадян призовного віку буде здійснюватися засобами порталу "Дія" за списками, які будуть формуватися керівником держоргану, критично важливого підприємства, критично важливої установи чи уповноваженою ним особою.
Зміни передбачають, що упродовж 72 годин з часу формування списку засобами Єдиного держреєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення громадянина на спеціальний військовий облік на термін дії відстрочки має здійснюватися автоматично у разі, якщо військовозобов’язані:
- перебувають на військовому обліку;
- перебувають у трудових відносинах з держорганом, критично важливим підприємством/установою;
- займають посаду на критично важливому підприємстві/установі, за якою нараховують зарплату за кожний місяць останнього звітного періоду (квартал) не нижче за розмір мінімальної зарплати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5 (зараз - 20 тис. грн). Проте це не стосується державних та комунальних підприємств, де частка держави перевищує 50%, або перебувають у комунальній власності, та господарських товариств, понад 50% акцій яких належать господарським товариствам, частка держави або комунальної власності дорівнює 100%;
- уточнили персональні дані (актуальну адресу, номер телефону, е-пошту);
- не перебувають у розшуку.
"Таким чином, якщо особа внесена до списків розшуку, то вона не зможе розраховувати на бронювання", - пояснив Сімутін.
Раніше ми писали, що згідно з новими правилами бронювання від мобілізації до української армії право на неї втратили десятки тисяч військовозобов'язаних. Тепер представники ТЦК будуть включені до комісій, що визначають статус критичності підприємств.