Новина про те, що в Україні хочуть змінити колір світлофора з зеленого на смарагдовий, розбурхала наших співвітчизників. Адже саме це передбачено Наказом про прийняття нової редакції Державного стандарту ДСТУ 4092 "Світлофори дорожні" за № 282 від 15 листопада, який уже опубліковано на сайті Національного органу стандартизації.
Чи справді більше не буде зеленого кольору світлофора, який це "смарагдовий" колір і які зміни ще чекають водіїв і пішоходів, розповів перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.
За його словами, нова редакція ДСТУ 4092:2024 щодо світлофорів не передбачає принципово серйозних відмінностей.
Смарагдовий колір сигналу світлофора краще сприймається водіями, однак він не надто відрізняється від вже наявних. До того ж нові світлофори, де дозвільний колір буде вже зміненим, з'являться поступово, по мірі того, як прилади будуть замінюватися на нові.
"Нове ДСТУ прийнято з метою гармонізації з Європейськими нормами", - пояснив Білошицький і перелічив основні зміни, які будуть впроваджуватися.
До основних відмінностей необхідно віднести:
- Стрілки на лінзах світлофорів будуть шевронні;
- Колір зеленого сигналу світлофору буде зеленим (більш насиченим, приведеним до європейських стандартів);
- Велосипедні світлофори з піктограмою велосипеда та з лінзою 100 мм для велосипедних доріжок та розміщення праворуч від дороги, і лінзою 200 мм якщо світлофор розміщений над дорогою;
- Спільні велопішохідні світлофори;
- Таймер зворотного відліку часу як на пішохідних, так і транспортних, в тому числі на велосипедних світлофорах.
"Звісно ж, мова не йде про заміну всіх старих світлофорів, а лише стандарти для майбутніх реконструкцій і будівництва доріг", - додав він.
Зауважимо, що за визначенням Вікіпедії смарагдовий колір - це яскравий відтінок зеленого. Синювато-зелений колір, напівпрозорий, з сильною насиченістю та яскравою склоподібною візуальною текстурою. Він заснований на структурі та кольорі сорту берилу, який називається смарагд, дорогоцінного каменя, який складається з берилію, силікату оксиду алюмінію та оксиду хрому.
Як повідомляв "Апостроф", раніше у МВС розповіли, як задекларувати знайдену зброю і що для цього потрібно.