RU  UA  EN

Четвер, 28 листопада
  • НБУ:USD 41.25
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.25
Суспільство

Новини

28 листопада

Всі новини

"Катування українців під Гомелем": з'явились дані щодо фільтраційного табору у 2022 році

Російські окупанти на початку повномасштабної війни створили у Наровлі Гомельської області Білорусі фільтраційний табір, де катували полонених українців.

Про це йдеться у матеріалі Білоруського розслідувального центру.

Зазначається, що чутки про те, що у Білорусі було створено фільтраційний табір для полонених громадян, як військовослужбовців, так і цивільних із України, з'явились навесні 2022 року. Однак через нестачу відомостей про це місце, довго не могли з'ясувати, де саме воно розташоване.

Проте журналісти БРЦ розшукали у Наровлі фільтраційний табір росіян. Їм вдалося поспілкуватися із кількома українськими громадянами, які побували у полоні у Білорусі. Всі вони розповіли про одне і те ж по опису місце. Зокрема, знайти його допомогли супутникові знімки та відео російських пропагандистів.

Знімок Google Maps із локаціями, які займали росіяни у Наровлі Фото: investigatebel

Відомо, що було вивезено двох синів місцевої мешканки Лариси Ягодинської із українського села Оране, що розташоване біля кордону з Білоруссю. Воно, як і інші населені пункти північної частини Київщини, опинилося під російською окупацією. Росіяни схопили їх та вивезли до Білорусі.

"Сказали, що сини диверсанти, і забрали їх, вивезли до Чорнобиля. Там виявилося, що вони їх били, і вже, як потім молодший син Слава розповів, що старшому, швидше за все, вони поламали навіть ребра, вони сильно били його. Він старший. Славу теж сильно били", - повідомила жінка.

Один з них розповів, що полонених утримували на території, що нагадує занедбаний колгосп. Аналогічне місце описав і один з українських військових. Його схопили у полон тоді, коли й братів Ягодинських, а згодом обміняли 2024 року.

"У нас були зав'язані очі. В автозаках нас везли. І ось теж товариш, з яким ми разом були, каже, що начебто "Наровля" чув", - уточнив він.

Правозахисники назвали умови утримання та ставлення до полонених українців у таборі одними із найжорстокіших.

Раніше ми писали, що в Україні заочно повідомили про підозру 57-річному військовому російської армії з прізвиськом "Угрюмий", який катував ветеранів АТО під час окупації Харківської області.