RU  UA  EN

Пʼятниця, 10 січня
  • НБУ:USD 42.38
  • НБУ:EUR 43.55
НБУ:USD  42.38
Суспільство

Новини

10 січня

9 січня

Всі новини

​Правозахисник Буткевич розповів про жорстокі умови утримання в російському полоні

Максим Буткевич

Правозахисник, військовослужбовець і співзасновник Центру прав людини ZMINА Максим Буткевич розповів, що в полоні РФ умови утримання порушували міжнародне право. Зокрема полонені зазнавали фізичного насильства.

Про це повідомляє "Еспресо".

За словами Буткевича, росіяни застосовують фізичне насильство, не забезпечують доступ до денного світла та прогулянок. І ці умови утримання полонених у РФ порушують міжнародне право.

"Абсолютно всі, хто нас охороняв і тримав у полоні, є такими звірами, жорстокими садистами. Садисти там є, є нормальні люди, є ті, хто сприймає це як частину роботи", - заявив Буткевич.

Крім того, згадав правозахисник і про відсутність харчування та базової гігієни.

"Потім умови дещо змінювалися - вони різні в різних локаціях, але немає локації, наскільки мені відомо, де утримувалися полонені, де б дотримувалися усіх вимог Женевської конвенції. Її не існує: просто питання того, який ступінь порушення прав і свобод", - зауважив військовослужбовець.

Буткевич додав, що полонені є найменш захищеною категорією населення, якщо йдеться про їхні права.

"Полон - це одне суцільне порушення прав і свобод. Полон теперішній не має нічого спільного з Міжнародним гуманітарним правом і Женевськими конвенціями, які держава-агресор порушує постійно. Тому дуже важливо памʼятати, що ті, хто в полоні - їхні права порушуються постійно. Боротьба за них - це боротьба за їхні права", - прокоментував правозахисник.

Як повідомляв "Апостроф", у межах 58-го обміну полоненими 18 жовтня до України повернулися 95 військових - захисників Маріуполя і "Азовсталі", Донеччини, Луганщини, Харківщини, Київщини, Чернігівщини, Херсонщини. Зокрема вдалося повернути чимало оборонців, які були засуджені РФ на тривалі терміни. 20 з них отримали вироки у РФ до довічного увʼязнення. Серед звільнених був військовослужбовець, правозахисник, співзасновник Центру прав людини ZMINA і Громадського радіо Максим Буткевич.