Щодня РФ атакує Україну своїми дронами, адже задача росіян - створення цілодобової загрози. Досить часто вороги застосовують БпЛА, які відвертають увагу української ППО, але вони не несуть бойового навантаження.
Навіщо росіяни застосовують фальш-цілі та наскільки їхня тактика ефективна, в ефірі телемарафону розповів засновник та виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло.
За словами посадовця, перша й головна ціль - це виснаження нашої системи протиповітряної оборони.
"Фальш-цілі можуть деякі зразки керуватися дистанційно і паралельно збирати розвіддані. Просто забракло снарядів та пострілів для того, щоб збивати всі повітряні обєкти, тому що росіяни готувалися до цього. І, наприклад, під час ракетно-бомбових ударів основна ракета Х-101, вони мають ще запас балістики й аеробалістики. У них точно є запас на 3-4 таких масованих ударів, які ми бачили декілька тижнів тому", - пояснив Жмайло.
Водночас зауважив, що удари цією балістикою ефективніші.
"Наприклад, якщо запускати "Орєшнік" Путіна з ядерним зарядом, бо це все-таки зброя для використання саме ядерних компонентів. Тому очевидно, що росіяни готуються до нових таких атак, однозначно вони повторяться за зимовий період. Дочекаються більш критичного пониження температури і таким способом намагаються зчитати наші системи ППО, вирахувати маршрути мобільних вогневих груп, щоб для отакого масованого удару з балістикою підготуватися якнайкраще. Тож тут питання не ефективності, бо вороги воюють неефективно, а більше про планомірну скрупульозну підготовку терористичних актів", - зазначив засновник центру.
Також Жмайло розповів і про програмування "Шахедів", то окупанти відточили свою майстерність і планують наперед орієнтовно на 2-3 дні. А сам дрон забивають по маршрутах.
"На щастя, великий відсоток давиться РЕБами. Коли бачимо позначку в Повітряних силах "локаційно втрачені" - це подавлені РЕБами. Крім того, ми маємо системи, які досить унікальні. Напрямки руху "Шахедів" визначаємо за звуковим обладнанням, яке було встановлено на вершинах. 2-3 дні окупанти планують атаки і вносять корективи, якщо щось не вдається", - резюмував він.
Нагадаємо, у Росії на території економічної зони "Алабуга" (Татарстан) знищено склад із деталями до БПЛА типу Shahed-136 на 16 мільйонів доларів. У ГУР МОУ зазначили, що в приміщенні знаходилися 65 фюзеляжів ударних дронів, а також двигуни, навігаційні системи, тепловізійні відеокамери для виготовлення 400 одиниць Shahed-136. Усі деталі до дронів згоріли.