З початку повномасштабної війни з українського бюджету та з коштів міжнародних організацій на утримання російських загарбників спрямували понад 294 млн гривень.
Такі результати аудиту оприлюднила Рахункова палата.
Як наголошується у звіті, з цієї суми значну підтримку надали благодійні організації та іноземні партнери, зокрема Міжнародний комітет Червоного Хреста.
"Ми надали об’єктам контролю рекомендації, виконання яких дасть змогу документально підтвердити витрати України на утримання військовополонених, що стануть частиною фінансових претензій до держави-агресора у майбутньому. Наші докази щодо цього мають бути вагомими та неспростовними", - повідомили аудитори.
Оскільки спеціальних об'єктів не було, уряд в умовах обмежених часових та фінансових ресурсів організував систему утримання полонених під управлінням Мін'юсту.
Починаючи з березня 2022 року по червень поточного року, Мін’юст створив чотири табори, додатково організувавши розміщення, охорону та медичне забезпечення у понад 150 дільницях в установах виконання покарань.
"Україна забезпечує російським військовополоненим безпеку, належні умови розміщення, медичну допомогу, право на працю та інші гуманітарні права, гарантовані Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими", - йдеться в звіті.
Аудитори завили, що Мін’юст має більш комплексно вирішувати питання перепрофілювання таких установ на табори.
Раніше "Апостроф" розповідав, як живуть та чим займаються в Україні полонені росіяни.