У Міністерстві оборони пояснили, чому деякі відстрочки від призову до війська під час мобілізації не продовжуються автоматично у застосунку "Резерв+".
Про це йдеться у повідомленні заступниці міністра оборони Катерини Черногоренко у соцмережі Facebook.
Згідно з постановою уряду №560 (пункт 59), має передбачатися автоматичне продовження відстрочок "за наявності технічної можливості". Команда у відомстві активно працює над цією вимогою, щоб усі відстрочки в Резерв+ пролонгувались автоматично, зазначила Чорногоренко.
Вона пояснила, що, коли громадянин подає запит у Резерв+, реєстр Оберіг подає запит щодо даних до інших реєстрів для підтвердження підстави для відстрочки. Тоді як наповнення реєстрів та налагодження між ними взаємодії потребує ретельної міжвідомчої роботи та часу.
Також уточнила, чому у людей з інвалідністю є відстрочка на три місяці, а не на рік. Воєнний стан та мобілізація продовжуються кожні 90 днів новим указом - тож підстави для відстрочки мають перевірятись повторно.
"Люди з пожиттєвою інвалідністю, які мають пенсійне посвідчення, можуть більше не перейматись - їхні відстрочки в Резерв+ будуть продовжуватись автоматично під час кожного продовження мобілізації. Якщо збережеться підстава в реєстрі Пенсійного фонду. Працюємо над тим, щоб зробити цю функцію доступною для всіх людей з інвалідністю", - повідомила заступниця міністра.
Щодо неможливості продовження студентської відстрочки до кінця семестру, то це пов'язано з тим, що у кожного закладу свій графік навчального процесу, що ускладнює надання відстрочок до кінця семестру.
Тоді як чіткого визначення семестру в законодавстві поки немає, відтак - в Резерв+ відстрочка надається до кінця мобілізації, а після цього, якщо студент продовжує навчання, відстрочка пролонгується автоматично.
Як повідомляв "Апостроф", міністерство оборони запустило в застосунку "Резерв+" генерацію електронних направлень на ВЛК.