У Національній службі здоровʼя України (НСЗУ) повідомили про часткове розірвання співпраці з 24 медзакладами за окремими напрямками через виявлені порушення.
Про це повідомила пресслужба НСЗУ у Facebook.
Там зазначили, що відповідне рішення ухвалили після встановлення фактів невідповідності лікарень вимогам щодо кадрів понад 60 днів.
У зв'язку з цим договори розірвуть за пакетами:
- ведення вагітності в амбулаторних умовах;
- гістероскопія;
- езофагогастродуоденоскопія;
- колоноскопія;
- мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям;
- профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах;
- секційне дослідження;
- стоматологічна допомога дорослим та дітям;
- реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних та стаціонарних умовах.
Серед закладів, які, як виявилось, не відповідали вимогам понад 60 днів: ТОВ "Інтелектмед", Київський обласний центр ментального здоров'я, ТОВ "Аптека.194", міська клінічна лікарня № 11 Одеської міської ради, Центральна районна лікарня Подільського району Куяльницької сільради, Обухівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування.
"Наявність кваліфікованих медичних працівників є критично важливою для безпечного та ефективного надання послуг. НСЗУ не оплачує послуги, якщо заклад не відповідає вимогам, визначених у договорі", - додали у пресслужбі.
Як відомо, Національна служба здоровʼя останні роки виконує роль страховика, що укладає договори з медзакладами та оплачує надані послуги безпосередньо закладам охорони здоров'я. Тобто пацієнти можуть отримувати якісну меддопомогу безкоштовно або з частковою оплатою залежно від програми.
Раніше "Апостроф" розповідав, що сталося із МСЕК та чи можна там здолати корупцію.