Громадяни України чоловічої статі, яким у 2025 році виповнюється 17 років, мають стати на військовий облік до 31 липня.
Про це повідомляє Чернігівський обласний ТЦК та СП.
Для внесення усіх потрібних даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів потрібно:
- пройти електронну ідентифікацію та уточнити свої персональні дані засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів;
- або особисто прийти до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, аби подати необхідні документи, перелік яких встановлюється Міністерством оборони.
"Наголошуємо, що взяття громадян України на військовий облік призовників не прирівнюється до призову на військову службу! Натомість, взяття громадян України на військовий облік призовників проводиться з метою визначення наявного людського потенціалу, встановлення освітнього рівня громадян, вивчення їх особистих якостей", — йдеться у дописі.
Взяттю на військовий облік не підлягають ті громадяни, які відбувають покарання в установах виконання покарань або до яких застосовано примусові медичні заходи.
Тих чоловіків, які не стали на військовий облік до 31 липня, візьмуть на облік лише після особистого прибуття до районного (міського) ТЦК та СП.
Які документи потрібні
Для того, аби стати на військовий облік призовників, необхідно підготувати:
- Паспорт громадянина України.
- Витяг з реєстру територіальної громади (інформація про задеклароване / зареєстроване місце проживання (перебування)).
- Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб).
- Свідоцтво про народження.
- Документ, що засвідчує реєстрацію особи в Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків.
- Документ про освіту.
- Довідка з місця навчання / роботи (за наявності).
- Чотири фотокартки розміром 35 × 45 міліметрів (знімок без головного убору).
"Апостроф" також повідомляв, що в Україні через удари Росії по Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) можуть створити їх у новому форматі — у вигляді пересувних точок.