RU  UA  EN

Субота, 4 травня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

4 травня

3 травня

Всі новини

Навчання "Захід-2017": з'явився прогноз про велику війну в Європі

Аналітик Українського інституту майбутнього Ігар Тишкевич розповів, що стоїть за закликами генералів НАТО з приводу загрози російських навчань "Захід-2017".

Про це він заявив в коментарі "Апострофу".

"Згадайте навчання "Захід-2011". Підніміть архіви. Звучали точно такі ж заяви. Проте, це - вчення, які в певній мірі покликані спровокувати країни НАТО на якісь різкі кроки. Але те, що генерали НАТО заявляють про підготовку до великомасштабного вторгнення, так це функція генералів така. Будь-яка армія - це бюджетна структура. У країнах Східної Європи, в Німеччині, Італії, Франції точаться суперечки про військовий бюджет. Зараз у нас осінь, а це час, коли подається бюджет до парламенту, відповідно, будь-який генерал зацікавлений в збільшенні бюджетних витрат на збройні сили", - каже Тишкевич.

Зокрема, він зазначив, що в Білорусі концентрація працездатних танків в 3-4 рази вище, ніж в Україні, і в два рази вище, ніж в Російській Федерації.

"Білорусь сама модернізує і продає бронетехніку. І в такій ситуації росіяни повинні залишати в Білорусі свої танки? Навіщо? Якщо виходити з логіки, що Білорусь такий надійний союзник Росії, то навіщо РФ залишати там свої танки? Ракетна техніка? Білорусь намагалася купити у РФ "Іскандери", але Кремль пропонував комплекси "разом з екіпажами". Закінчилося тим, що білоруський госвоенпром з китайською адміністрацією оборонних технологій створили "Полонез", який поєднує в собі функції РСЗВ і ОТРК. А в 2016 році здали під ключ завод з виробництва комплексів і ракет", - заявив експерт.

За його словами, на сьогоднішній день потреба в російській ракетній техніці у Білорусі відпала.

"Авіація і засоби ППО? Дійсно, РФ наполягала на військовій базі, вказуючи, що Білорусь не має сучасних ЗРК і літаків. При цьому відмовлялася продати "союзнику" С-300 і авіаційну техніку. У 2011-му Білорусь припинила поставки шасі МЗКТ для російських "Тополь-М". В результаті Кремль погодився на продаж шести дивізіонів С-300 останньої модифікації. З 2016-му РФ безуспішно намагалася розробити шасі для своїх ракетних комплексів. Після фіаско цієї програми Мінськ вибив покупку 12 СУ-30СМ (покоління 4+) з істотним дисконтом. Тобто сьогодні Білорусь забезпечена авіаційною технікою, засобами ППО - пропала навіть теоретична підстава для обговорення теми авіабази ВКС в Білорусі", - резюмував Ігар Тишкевич.

Детальніше про побоювання НАТО через білорусько-російських навчань читайте в матеріалі "Апострофа": "Війська Росії недалеко від кордонів України: про загрозу великої війни".