RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Суспільство

Новини

22 січня

Всі новини

"Червона сова": стало відомо про нову смертельну гру серед підлітків в Україні

В Україні почала поширюватися нова небезпечна гра, створена за аналогією з сумнозвісним "Синім китом" - "Червона сова".

Про це повідомляє видання "Вести".

Так, згідно з умовами гри, діти не повинні спати по кілька днів і при цьому виконувати завдання куратора.

Відзначається, що зникла 30 листопада у Києві 14-річна Лера виявилася учасником такої гри - дівчинка вийшла з дому на вул. Світлицького на Виноградарі і пішла нібито на заняття з англійської мови, але додому не повернулася. Її мама Галина Першко розповіла, що знайомі бачили її дочку в Умані, про що і повідомили їй.

"Лера ніколи раніше не тікала з дому і завжди була зразковою дитиною", - пояснила мама.

Пізніше дівчинку таки знайшли знайомі в Умані. Вони запевняють, що вона була в відчуженому стані, з порізами на руках, повністю розібраним на деталі телефоном і інструкцією в кишені для подальших дій. Вона не розуміла, чому її шукають. І нібито у неї була установка, що вона поїхала до бабусі, хоча та живе в 50 км від Умані.

За словами матері Лери, на даний момент ведеться слідство, хто і навіщо змусив дівчинку поїхати в Умань.

"Поки ведеться слідство, поліція заборонила мені що-небудь говорити", - сказала вона.

У той же час знайомі дівчинки розповіли: поліція підозрює, що причиною всьому стала гра "Червона сова".

За даними видання, правила гри "Червона сова" дуже нагадують "Синього кита". Куратори також через соцмережі дають завдання, правда, ще змушують дітей не спати ночами заради загадкового призу.

Як з'ясували журналісти, в офіційно забороненій в Україні соцмережі "ВКонтакті" існує сім груп, їх періодично блокують, але вони з'являються знову. Щоб потрапити в групу, потрібно подати заявку. Але як показав експеримент, приймають в групу тільки дітей.

"Судячи з усього, інформацію про майбутніх жертв збирають через друзів, однокласників і в соціальних мережах. Розповісти якомога більше подробиць про друзів і однокласників, а також їх рідних - одне з перших завдань в таких групах, як "Синій кит" і ін. Наступне завдання - привести друзів в якості учасників в закриті групи", - сказано в матеріалі.

Як повідомляв "Апостроф", раніше в Києві співробітники поліції врятували від самогубства 15-річну дівчинку, яка разом з подругою була учасницею так званих "груп смерті" в соціальних мережах.