RU  UA  EN

Четвер, 23 січня
  • НБУ:USD 41.70
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.70
Суспільство

Новини

23 січня

Всі новини

Російський слід: з'явилися резонансні дані про творців вірусів WannaCry і Lurk

Федеральна служба безпеки (ФСБ) Російської Федерації причетна до створення вірусу WannaCry, через який постраждали понад 230 тис. комп'ютерів в 150 країнах світу.

Про це заявив хакер Костянтин Козловський - один із заарештованих у справі про викрадення грошей з банків за допомогою вірусу Lurk, повідомляє "Дождь".

Так, за допомогою вірусу Lurk з російських банків викрали 1,2 млрд рублів. При цьому у справі влітку 2016 року було затримано кілька десятків осіб. У серпні 2017 року під час судового засідання Козловський взяв на себе відповідальність за злом комітету Демократичної партії США на замовлення співробітників ФСБ.

"Специфіка роботи так званого Lurk і його модифікацій, а також іншого створеного мною софту така, що і Докучаєв (майор ФСБ - ред.) і ті, кому він дав доступ, могли самостійно вести роботу з зараженими об'єктами", - заявив Козловський

Майор ФСБ Дмитро Докучаєв, про якого говорить Козловський, був в грудня 2016 заарештований у справі про держзраду. В один час з ним були арештовані ще три людини - полковник ФСБ Сергій Михайлов, інтернет-підприємець Фомченков Георгій і співробітник "Лабораторії Касперського" Руслан Стоянов. За попередньою інформацією, їх підозрюють у передачі американським спецслужбам даних про російських хакерів.

Видання уточнює, що раніше Козловський заявляв, що Докучаєв курирував здійснений ним злам комп'ютерної мережі комітету Демократичної партії США. Серед створених хакерами під заступництвом ФСБ "продуктів" Козловський також назвав вірус WannaCry.

Для "обкатки" вірусів використовувалися комп'ютерні системи найбільших російських компаній - "Роснефть", "Газпром", "Лукойл" і "Сбербанк", стверджує Козловський.

Як повідомляв "Апостроф", раніше президент Microsoft Бред Сміт поклав провину за поширення вірусу WannaCrypt (WannaCry) на Агентство національної безпеки (АНБ) США.