У середу, 31 січня, мешканці Землі можуть спостерігати одночасно Супермісяць, повне місячне затемнення і "блакитний Місяць".
Онлайн-трансляція унікального явища доступна в YouTube.
Варто відзначити, що таке поєднання явищ спостерігалося в 1982 році, а повториться воно тільки в 2037. Трансляція місячного затемнення розпочалася на YouTube-каналі NASA о 12:30 за київським часом.
Так, 31 січня в 12:49 за київським часом Місяць торкнувся земної півтіні - у цей час і почалося напівтіньове затемнення. Воно нечітке неозброєним оком, але в міру наближення Місяця до краю земної тіні буде все більш помітним.
Уточнюється, що о 13:48 Місяць почне занурюватися в тінь Землі. Повністю зануриться він до 14:51. Максимальна фаза затемнення настане о 15:29, коли Місяць опиниться поблизу центру земної тіні. Всього Місяць проведе в земній тіні більше години.
Вихід із земної тіні почнеться о 16:08. У цей час Місяць зійде над горизонтом і отримає червонувато-бурий, "кривавий" відтінок. Остаточно Місяць вийде з тіні через дві години - о 18:09.
За ходом затемнення зможуть спостерігати в Україні, в Білорусі, Молдові, Росії, Прибалтиці. Крім того, незвичайне явище побачать жителі західної частини Північної Америки, Канади, країн Азії, Гавайських островів, Аляски. У Південній Америці і Африці Супермісяць-2018 буде недоступним.
Як повідомляв "Апостроф", раніше з'явилися неймовірні фото головного Супермісяця 2018 року.