RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

22 листопада

21 листопада

Всі новини

На Заході пояснили, як правильно боротися з пропагандою Кремля

Не варто відповідати на пропаганду Кремля зустрічною пропагандою, а потрібно боротися з нею фактами.

Про це в інтерв’ю "Укрінформу" розповіла директор Центру інформації та документації НАТО у Києві Барбора Маронкова.

"Тут, в Україні, час від часу виникає дискусія – як ми можемо реагувати на російську пропаганду? Росіяни створили суцільні "фабрики тролів", які розповсюджують брехню по усьому світові. Чи маємо ми, або будь-хто, реагувати симетрично, відповідаючи фейком на фейк, дезінформацією на дезінформацію, або витрачати величезні гроші й підгодовувати армію доморощених "тролів"?

Наша головна лінія є дуже простою. Ми не відповідаємо пропагандою на пропаганду, і ми не думаємо, що це вірний підхід. Ми переконані, що ключем є опора на факти, і так буде завжди. Це дуже важливо, оскільки відображає те, хто ми – демократичні та прозорі спільноти, і саме тому ми відстоюємо правду і факти. Це дійсно те, на чому постійно наголошує керівництво НАТО та у що твердо вірить", - наголошує дипломат.

Вона нагадала, що в НАТО є кілька проектів, спрямованих на спростування російської дезінформації правдивими фактами.

"Наприклад, на веб-сайті НАТО ми створили окрему сторінку, яку назвали "Під запис" ("Setting the records straight"). На цьому ресурсі ми зібрали різні російські міфи щодо НАТО, і подивилися на факти, які надають нам відповідь на ці міфи. Ми переконані, що це дуже ефективний спосіб для спростування цих міфів.

В Україні ми робили виставку на тему відносин із НАТО, і присвятили одну з її частин якраз цим міфам. У дуже показовій та креативній формі ми показали всі ці міфи, з одного боку, і потім показали правду. Для багатьох людей, переконана, це спосіб усвідомити – якого роду інформацію про нас розповсюджують", - зазначила Маронкова.

Ще однією і дуже важливою частиною того, що робить НАТО у цій сфері, за словами експерта, є заходи за участю преси і медіа.

"Два роки тому трапилася доволі відома історія, коли наш генеральний секретар давав інтерв'ю каналу "Росія 24" у телестудії НАТО. Коли інтерв'ю мало вже з'явитися, воно мало назву "НАТО готується атакувати Росію". Що, зрозуміло, було нісенітницею, адже генеральний секретар ніколи не говорив такого. Оскільки інтерв'ю було записано в нашій студії, в нас були всі телевізійні та аудіозаписи. Тож ми почали розсилати звук і відео цього інтерв'ю, використовували соціальні мережі, розмістили повну розшифровку на нашому веб-сайті. Делегації країн-членів НАТО також підтримали нас у соціальних медіа у своїх країнах. Репортери провідних світових інформаційних каналів та агенцій, з якими у нас склалися добрі відносини – вони також просували цю інформацію на своїх каналах та у соціальних медіа. Все це створило такий тиск, що, наприкінці, "Росія 24" змінила заголовок та внесла необхідні корекції", - підсумувала Маронкова.

Як повідомляв "Апостроф", кремлевская пропагандистка Ольга Скобеева во время интервью с народным депутатом Украины, крымско-татарским лидером Мустафой Джемилевым начала его оскорблять, называя "убийцей" крымчан.