RU  UA  EN

Вівторок, 30 квітня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.30
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

30 квітня

29 квітня

Всі новини

В Україні почалась загальна мобілізація: що це означає

Президент Володимир Зеленський підписав ухвалити указ про загальну мобілізацію в Україні.

Росія бомбить українські міста: всі подробиці масштабної війни

Загальна мобілізація – це оперативний механізм поповнення лав Збройних сил України.

Загальна мобілізація проводиться одночасно по всій території України. Вона стосується національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, підприємств, установ та організацій. Завдяки загальній мобілізації всі громадянські мають можливість організувати роботу в умовах особливого періоду, а військові – перейти на організацію та штати воєнного часу.

Загальна мобілізація не означає, що в армію призвуть усіх без винятку.

За законом, призову на військову службу з мобілізації не підлягають військовозобов'язані :

  • які були заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади та іншими держорганами, органами місцевого самоврядування, а також підприємствами, установами та організаціями у порядку, встановленому урядом;
  • визнані медкомісією тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на строк до шести місяців:
  • жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє та більше дітей віком до 18 років (вони можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди та лише за місцем проживання);
  • жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років (вони можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди та лише за місцем проживання);
  • жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина з інвалідністю підгрупи А у віці до 18 років;
  • усиновлювачі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років (можуть бути призвані на військову службу у разі їхньої згоди і лише за місцем проживання);
  • ті, хто зайнятий постійним доглядом за особами, які його потребують;
  • народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
  • інші військовозобов'язані чи окремі категорії громадян у передбачених законом випадках.

Насамперед мобілізують оперативний резерв. Оперативний резерв – це колишні військовослужбовці до 40 років, які мають бойовий досвід та відслужили в армії за контрактом або однією з хвиль мобілізації.

За потреби першу чергу підтримує друга черга оперативного резерву — військовослужбовці, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.

Далі, якщо є потреба – викликають мобілізаційний резерв. До нього входять військовозобов'язані громадяни, які закінчили військові кафедри вузів як офіцери запасу та не призивалися під час попередніх мобілізаційних кампаній.

Далі, за потреби, мобілізація поширюється на громадський резерв — інших громадян, які не мають вікових і фізичних обмежень на заклик на військову службу і можуть бути залучені для комплектування Збройних Сил та інших військових формувань виключно у особливий період.

"Апостроф" публікував основні тези брифінгу президента України Володимира Зеленського зв'язку із вторгненням Росії в Україну.