ЗСУ провели контрнаступальні операції на кількох ділянках фронту, поки найманці ПВК "Вагнер" брали участь у заколоті Євгена Пригожина.
Про це інформує Інститут вивчення війни ISW у звіті за 24 червня.
За даними аналітиків, ЗСУ продовжили просуватися як мінімум на двох напрямках, поки бойовики Євгена Пригожина робили спробу військового перевороту.
Читайте також: ЗСУ вибили ворога з правого берега каналу Сіверський Донець-Донбас
Контрнаступ ЗСУ
Атаки Сил оборони тривали на заході Донецької області, а також на схід від кордону Запорізької. Крім цього, ЗСУ вдалося забрати ініціативу у ЗС РФ біля Куп'янська. Аналітики зазначають, що українські сили змогли досягти певних успіхів у районі Великої Новосілки.
Генштаб, у свою чергу, інформував про просування на рубежах Новоданилівка – Роботино (трохи на південь від Оріхова) та на межі Мала Токмачка – Новофедорівка (трохи на південний схід від Оріхова)
Росіяни також скаржилися на атаку ЗСУ на рубежі Новоданилівка – Роботино. Ймовірно, українські підрозділи прорвали оборону росіян на північ від Роботино і змогли просунутися на відстань 1,5 км на північ від населеного пункту.
Ситуація під Куп'янськом
Окупанти вели безуспішні наступальні операції у районі Сіньківки. За офіційною інформацією українського командування, ЗС РФ та ЗСУ за добу брали участь лише у двох боях на Куп'янському напрямку, і російські сили втратили ініціативу у цьому районі.
Також росіяни безуспішно штурмували українські позиції на південь від Кремінної на Луганщині - біля Білогорівки.
Бої за Бахмут та ситуація в районі Донецька
Російські та українські війська продовжували взаємну контрбатарейну боротьбу на цій ділянці фронту. Хоча за період з 18 травня ЗС РФ збудували нові укріплення біля Семигір'я – за 16 км на південний схід від Бахмута.
Обмежені наступальні дії по обидва боки спостерігалися на ділянці Авдіївка – Донецьк. За даними Генштабу, росіяни безуспішно вели штурм у напрямку Авдіївки, Північного, Мар'їнки, Перемоги та Новомихайлівки. Окупанти визнали, що здійснили контратаку біля Старомихаїлівки та захопили невстановлені позиції. Також є інформація про локальні успіхи Сил оборони біля Красногорівки.
Висновки по заколоту Пригожина
Спроба військового перевороту "Вагнера" показала неспроможність Кремля та слабкість чинної влади. Мирна угода між Лукашенком і Пригожиним, ймовірно, матиме тимчасовий характер.
Аналітики вважають, що російські силовики та військові стали посміховиськом після того, як колони ПВК "Вагнер" майже безперешкодно рухалися у бік Москви, знищуючи бойову техніку регулярної армії. Крім цього, заколот продемонстрував нездатність Путіна своєчасно використати свої сили для відбиття внутрішньої загрози.
Дії "вагнерівців" окремо вказали на неспроможності ЗС РФ у плані залучення резервів, що може негативно позначитися на фронті. Кремль насилу реагував на виклики, а цивільні в деяких регіонах відкрито підтримували дії "вагнерівців" та Пригожина.
Раніше ми розповідали, скільки Вагнер збив літаків за добу, здійснюючи спробу військового перевороту.
Вас може зацікавити:
Справу закривають? У Кремлі вирішили подальшу долю Пригожина
Яка країна – такі й теракти: українці відреагували на переворот Пригожина