RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Суспільство

Новини

21 січня

Всі новини

Такого ще не було: посадовці ТЦК створили масштабну схему "заробітку" на ухилянтах, фото і відео

Правоохоронці викрили безпрецедентно масштабну схему ухилення від мобілізації, до якої були залучені посадовці 9 військкоматів з Києва та області, керівниця ВЛК Макарівського району столичного регіону та спільники з інших областей України.

Про це інформують у ДБР.

Організував оборудку колишній начальник Київського обласного військового комісаріату, який вийшов на пенсію, але зберіг необхідні зв’язки. Під його контролем інші учасники злочинної організації вносили завідомо недостовірні дані до військово-облікових документів про зняття чоловіків з обліку через непридатність до військової служби за станом здоров’я. До "пакету" документів входили підроблені довідки ВЛК, оформлені без проходження військовозобов'язаними встановленої процедури.

Читайте: Переправляв ухилянтів через кордон: на Київщині затримали автора злочинної схеми, відео

Учасники угруповання також надавали "клієнтам" поради, вказівки щодо місць, порядку та способу перетину державного кордону України.

Більшість документів оформлялося через один із районних ТЦК та СП Київської області, але до схеми було залучено представників ще щонайменше з 7 київських районних військкоматів та одного на Закарпатті.

За наявною інформацією, фігуранти допомагали "вирішувати питання" й в інших регіонах України.

Організатор чітко продумав структуру злочинного угруповання. Одна частина відповідала за "рекрутинг" клієнтів, інша за незаконне оформлення документів. Представники обох "гілок" між собою не перетиналися.

За попередніми даними, за цією схемою за кордон могло виїхати щонайменше 100 ухилянтів. Повністю задокументовано 40 епізодів отримання грошей. Вартість послуги складала від 6 до 10 тисяч доларів США з однієї особи, в залежності від стартового пакета документів.

Клієнтами були як колишні студенти, так і банкіри з дорослими синами.

Під час понад 40 обшуків за місцями роботи у ТЦК та проживання фігурантів у різних регіонах України, правоохоронці вилучили документацію та носії інформації, що підтверджують реалізацію протиправної схеми. Наразі працівники ДБР встановлюють точну кількість ухилянтів, які оплатили "послуги" зловмисників.

Організатору та шести особам з його "найближчого оточення" повідомлено про підозри за різними частинами ст. 255 (створення злочинної організації, керівництво такою організацією та її структурною частиною, вчинені службовою особою з використанням службового становища) та ст. 332 КК України (усунення перешкод у переправленні осіб через державний кордон шляхом внесення недостовірних відомостей до військово-облікових документів та використання завідомо підробленого офіційного документа – довідки ВЛК).

Також буде перевірено правдивість зняття з обліку чоловіків призовного віку у цих ТЦК та у разі виявлення фальсифікацій буде вирішуватись питання щодо відновлення установчих даних ухилянтів у Електронному реєстрі військовозобов'язаних.

Нагадаємо, що капітан українського вантажного судна "Ізмаїл" Анатолій Богатирьов відмовляється повертається в Україну через небажання бути мобілізованим.

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.

  • Вас може зацікавити:

Був "придатний" – став "непридатний": в Україні судитимуть чоловіка за підробку висновку ВЛК

Заробили $1,6 млн: на Харківщині викрили військкома і голову ВЛК, які видавали ухилянтам "білі квитки", фото

Переправляв ухилянтів за понад 5 тисяч євро: на Буковині затримали депутата, фото і відео