Готовність військового командування РФ досягати обмежених тактичних успіхів на фронті в обмін на значні втрати бронетехніки, які фіксуються на фронті, ставатиме дедалі дорожчою для армії противника, адже ворог має обмеження в оборонно-промисловому виробництві та обмежені запаси радянської техніки.
Про це пише Інститут вивчення війни (ISW).
Фахівці зауважують, що російські війська втратили щонайменше п'ять дивізій бронетехніки і танків у Покровському районі з початку наступальної операції із захоплення Авдіївки в жовтні 2023 року і під час посилених російських наступальних операцій на заході Донецької області влітку 2024 року.
В матеріалі посилаються на дані користувача, котрий в соцмережі Х публікує візуально відстежені втрати російської техніки. За його даними, окупанти втратили 1 830 одиниць важкої техніки в Покровському районі з 9 жовтня 2023 року.
"Користувач X заявив, що російські війська втратили загалом 539 танків (приблизно півтори дивізії російських танків) і 1020 бойових машин піхоти (приблизно чотири-п'ять мотопіхотних дивізій) під час наступальних операцій у Покровському районі, і уточнив, що українські війська знищили 381 з 539 російських танків і 835 з 1020 броньованих машин", - пишуть в звіті.
Аналітики нагадують про інтенсивну чотиримісячну наступальну операцію окупантів із захоплення Авдіївки в жовтні 2023 року, а також про наступ на захід від Авдіївки та на захід і південний захід від Донецька навесні і влітку 2024 року. Відтак "...дані користувача повинні відображати втрати російської техніки, накопичені під час цих наступальних дій". Проте зауважують, що не всі втрати російської техніки візуально задокументовані.
"Реальна кількість втрат російської техніки в районі Покровська, ймовірно, вища, ніж повідомляється", - підсумовують в ISW.
В контексті цього припускають, що командування РФ може не захотіти або не мати можливості прийняти поточні масштаби і темпи втрат техніки в найближчі місяці і роки, враховуючи обмеження в промисловому виробництві РФ, обмеженість запасів техніки радянських часів і нездатність російських військових досягти оперативно значущого територіального просування.
"Російські війська, схоже, обмежили використання бронетехніки в районі на захід від Авдіївки в останні місяці, хоча російські війська одночасно активізували свої наступальні операції на захід і південний захід від Донецька і часто проводять в основному невдалі механізовані штурми на рівні взводів і рот у цьому районі", - йдеться в повідомленні.
Ворог, як вважають аналітики, накопичив велику кількість техніки для цих наступальних операцій, хоча середньо- і довгострокові обмеження запасів бронетехніки і темпів її виробництва, а також зростаючі втрати можуть змусити російських військових переосмислити переваги інтенсифікації механізованої активності в цьому секторі над довгостроковими військовими зусиллями.
Тож ймовірно, що готовність військового командування РФ досягати обмежених тактичних успіхів в обмін на значні втрати бронетехніки ставатиме дедалі дорожчою, оскільки російські війська витрачатимуть обмежені запаси озброєння і техніки радянських часів у найближчі місяці і роки.
Крім того, Україна активно працює над тим, щоб зменшувати потенціал противника. Зокрема раніше "Апостроф" писав, як український дрон атакував комбікормовий завод у окупованому Біловодську Луганської області. За даними місцевих мешканців, російські окупанти зберігали на території заводу свою техніку. Також ворожа техніка стоїть на Марківському і Новоайдарському комбікормових заводах.