RU  UA  EN

Субота, 28 грудня
  • НБУ:USD 41.65
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.65
Суспільство

Новини

28 грудня

Всі новини

У ISW вказали на загрозливе для України нарощення виробництва "шахедів" у Росії

Росія напередодні зимової військової 2024-2025 років продовжує розширювати внутрішні потужності з виробництва безпілотників типу "шахед".

Про це йдеться в свіжому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Російський завод в особливій економічній зоні "Алабуга" в Татарстані випустив 5760 безпілотників з січня по вересень 2024 року. Це більш ніж удвічі більше, ніж у 2023 році. Супутникові знімки свідчать про те, що російська влада побудувала дві нові будівлі і, схоже, встановила сітки для захисту від безпілотників над кількома будівлями на території заводу.

Завод в "Алабузі" є головним підприємством з виробництва "шахедів" і вже виконав угоду про виробництво 6 000 безпілотників для російських військових до вересня 2025 року. Джерела в українській військовій розвідці повідомили, що завод почав виробляти низькотехнологічні безпілотники-приманки, які нагадують безпілотники "шахед" і які використовують для виведення з ладу українських систем ППО.

Росія має намір до кінця 2024 року виготовити 10 000 безпілотників-приманок — майже вдвічі більше, ніж кількість "шахедів", які Росія виготовила за перші дев’ять місяців 2024 року. Причина у тому, що дрони-приманки у 10 разів дешевше.

Росія також побудувала залізничну станцію поблизу "Алабуги" з прямим залізничним сполученням з Китаєм, яка, за словами офіцера української розвідки, може бути використана для передачі компонентів, необхідних для виробництва безпілотників.

Однак Росія ще не подолала обмеження у своїй здатності виробляти і використовувати "шахеди", і, ймовірно, продовжить боротися з цими обмеженнями і в 2025 році. Західні санкції ускладнюють можливість Росії отримувати якісні компоненти і вона змушена використовувати низькоякісні китайські двигуни. Українські інновації в галузі РЕБ дозволяють українським силам більш ефективно відбивати удари дронів.

Російська армія, ймовірно, продовжуватиме адаптовувати свої ударні стратегії, щоб завдати шкоди критичній інфраструктурі України, водночас намагаючись нарощувати виробництво дронів. Підписання угоди про стратегічне партнерство між Росією та Іраном у січні 2025 року може сприяти цьому процесу.

Як повідомляв "Апостроф", Росія виробляє до 500 одиниць безпілотних літальних апаратів типу Shahed-136 (російська назва "Герань-2") на місяць.