Начальник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко негативно відреагував на акцію в Берліні, пов'язану зі скандальним жестом американського мільярдера Ілона Маска. Натомість Німеччині нагадали інші проблеми, окрім Маска.
Про це Андрій Коваленко написав у Telegram-каналі.
"В Німеччині активісти підсвітили завод Тесла у Берліні. Дійсно, в них російська «нацменшина» робить що хоче, влаштовує марші і банально витирає ноги об демократію, не готова взагалі до протистояння російській пропаганді країна, над полігонами і складами літають невідомі дрони, ВПК, що взагалі не перезапущений під умови можливого глобального конфлікту, але ключова проблема - це жест Маска", - пише Коваленко.
Врешті він вирішив лаконічно підсумувати: "Згоден, живіть далі в ілюзії".
В контексті цього зауважимо, що активісти з німецького Zentrum für Politische Schönheit («Центр політичної краси») і британського арт-гурту Led By Donkeys розповсюдили фотографії, на яких показано фабрику Tesla в Берліні. На знімках видно, що на будівлю підприємства спроектували зображення бізнесмена Ілона Маска з нацистським привітанням. Фотографії з'явилися в акаунтах активістів (1, 2) у соцмережі X у ніч на 23 січня.
В одній із версій фотографії на будівлі заводу додали нацистський вигук «Heil».
А в іншому випадку - слово «Boycott» («бойкот»).
Проте поліція Берліна і Бранденбурга заявила газеті Tagesspiegel, що після консультації з охоронцями заводу Tesla вони не змогли підтвердити інформацію, поширену активістами.
"Такого ніколи не було. Фотографія фейкова", - врешті запевнили в поліції.
А Tagesspiegel зазначає, що неможливо перевірити той факт, чи не могли охоронці навмисне приховувати інформацію про інцидент.
Вже після заяви поліції активісти Zentrum für Politische Schönheit поширили фотографію, на якій показано, як вони проектують напис «Heil» на завод Tesla. Додатково вони опублікували відеозапис, як на фасаді підприємства змінюються кадри, що критикують Маска.
До публікації активісти залишили наступний коментар:
"Вчора ми провели більше години, створюючи арт-роботу на гігафабриці Tesla в Берліні. Поліція, схоже, вже перейшла на фашистський режим тотального нагляду і люто заявляє ЗМІ: «Фотографія - фейк». Тому що вони не зробили ніяких «висновків». Що ж…".
Нагадаємо, що американський мільярдер Ілон Маск зробив жест рукою, що дещо нагадує нацистське вітання, під час інавгурації Дональда Трампа у понеділок, 20 січня. Ця дія бізнесмена викликала бурхливе обговорення в соцмережі.