Правоохоронці відзвітували про викриття ще 21 організатора схем з ухилення від служби військовозобов’язаних чоловіків. Про це у понеділок, 7 липня, повідомили у Службі безпеки України.

Так, у Київській області затримано директора медичного коледжу обласної ради, який брав гроші за виготовлення документів про непридатність до служби, у тому числі оформлення фейкової інвалідності, для чого використовував особисті зв’язки серед посадовців військово-лікарської комісії.

На Чернігівщині підозру отримав місцевий ділок, який фіктивно працевлаштовував чоловіків призивного віку в місцеві гімназії, що давало їм право отримати відстрочку від мобілізації.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

«Для цього фігурант залучив 5-х керівників навчальних закладів, які за „відсоток“ наймали працівників, котрі насправді не з’являлися на території освітніх установ. Наразі всі зловмисники затримані правоохоронцями», — йдеться у повідомленні.

У Хмельницькому викрили підприємицю, яка встигла продати понад 100 фейкових документів про нібито непридатність до служби через «наявність хронічних хвороб».

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

При цьому до виготовлення фальшивок вона залучила ще чотирьох знайомих лікарів: ревматолога, офтальмолога, ортопеда-травматолога та уролога.

В Одеській області злочинне угруповання переправляло військовозобов’язаних до невизнаного Придністров’я, звідки ухилянти сподівалися виїхати до країн ЄС.

«Правоохоронці завчасно заблокували нелегальний „трафік“ та затримали його організаторів — 3-х вінничан віком від 19 до 24 років», — розповіли у СБУ.

На Прикарпатті було викрито трьох мешканців Івано-Франківщини та Закарпаття, які пропонували клієнтам «міграцію» до сусідньої країни вплав через прикордонну річку.

Крім того, у Житомирській області підозру отримали одразу четверо фігурантів.

«Двоє з них — місцеві ділки, які торгували фейковими довідками про інвалідність. Ще двоє — ухилянт, який скористався „послугою“, та лікар-невропатолог, що підробляв медичні документи», — зазначили у спецслужбі.

Усім затриманим загрожує до дев’яти років позбавлення волі конфіскацією майна.

Як повідомляв "Апостроф", за даними СБУ, днями в Одеській області силовики ліквідували одразу три схеми розкрадання коштів в оборонній сфері.