Вартість нових автомобілів на внутрішньому ринку України в останні роки зросла. Це пов’язано зі збільшенням розміру зборів на утилізацію, акцизу, підстраховуванням доларів щодо курсу валют. Це дало поштовх активному розвитку вторинного автомобільного ринку.
Про те, як вибрати вживаний автомобіль і не пошкодувати при цьому, повідомляє PLC Group.
Купівля вживаного автомобіля — подія, до якої потрібно підходити дуже відповідально. Перший крок, перед тим як купити транспортний засіб, — визначити розмір бюджету.
Потрібно розуміти, що в процесі експлуатації колишнім власником деталі машини зношувались і необхідність ремонту може виникнути в будь-який момент — за першим поворотом, через 3 місяці або через рік.
Маючи у своєму розпорядженні певну суму, можна зупинити свій вибір на певній марці й моделі авто. Як правильно вибирати вживаний автомобіль? У цьому питанні важливо враховувати не тільки зовнішні характеристики і свої переваги, а й відгуки власників таких авто. Не потрібно орієнтуватися на ТОП популярних машин. В першу чергу машина повинна задовольняти ваші потреби.
Наступний крок — це цілеспрямований пошук потрібного транспортного засобу за ключовими характеристиками.
Рік випуску і пробіг
Оцінювати ці критерії потрібно в комплексі, оскільки автомобілі, що були в експлуатації довше, можуть мати менший пробіг і кращий стан, ніж майже нове авто, яке використовувалося в службі таксі. Оптимальний варіант — авто з пробігом до 60 тис. км. Важлива деталь: недобросовісний продавець може скрутити пробіг, тому потрібно звіряти дані, заявлені в анкеті, з реальним станом автомобіля. Якщо в описі машини зазначений маленький пробіг, але при цьому за станом салону, стертим кермом явно видно, що машину експлуатували нещадно, швидше за все, продавець намагається ввести покупця в оману.
Технічні характеристики
Технічні характеристики — основа вибору. Потужність, комплектація, тип приводу та інші параметри покупець оцінює в першу чергу, адже від них залежить практичність авто, безпека, комфорт у процесі водіння і задоволення від їзди.
Технічний стан вживаного авто
Необхідно з’ясувати, чи була машина в ремонті, якщо так, то який саме ремонт проводився — кузовний, двигуна. По-перше, це дасть більше інформації для прийняття рішення, а по-друге, допоможе краще діагностувати автомобіль при особистому техогляді.
Власники та умови експлуатації
Кількість попередніх власників має значення, і якщо продається майже новий автомобіль — це вже другі руки, тому потрібно задуматися, чому новий господар вирішив швидко позбутися від нещодавно придбаного транспортного засобу. Або з машиною щось не так, або ви маєте справу з перекупником. Що стосується умов експлуатації, то, звичайно, у всій Україні дороги, м’яко кажучи, не в найкращому стані, і все ж є різниця навіть між міським дорожнім покриттям і станом доріг у передмісті. Якщо машина їздила кілька років по поганих дорогах, не варто розраховувати на гарний технічний стан і довговічність залізного коня.
Рівень доступності обслуговування автомобіля
У питанні, як вибрати вживаний автомобіль, багато уваги приділяється технічним характеристикам, стану, зовнішньому вигляду. Доступний сервіс також відноситься до списку ключових критеріїв. Можна зібрати потрібну суму на покупку дуже рідкісного дорогого автомобіля, але цього буде мало для того, щоб він служив справно довгі роки. При покупці вживаної машини ви повинні бути впевнені, що зможете забезпечити їй необхідне обслуговування. Так само як наявність офіційних сервісних центрів, доступність запасних частин на авто в Україні, матеріальна можливість добре доглядати за автомобілем.
Раніше експерти з авто назвали марки автомобілів, на яких найчастіше скручують пробіг.