За перше півріччя 2022 року в Україну було ввезено 284,8 тисячі вживаних легковиків – це на 8,5% більше, ніж за аналогічний період рекордного 2021 року. Ймовірно, така статистика пов'язана у тому числі і з "нульовим розмитненням".
Звідки переважно прибували в Україну легковики з пробігом і як змінювалася динаміка від початку року, розповідає Auto.ria
Зазначається, що істотні зміни в імпорті авто відбулися не лише щодо обсягів "пригону", а й в переліку країн, з яких українці найчастіше привозили легковики з пробігом. Якщо протягом першої половини 2021 року частка автомобілів з країн Європи складала 56,6%, а з країн Америки 36,1%, то зараз ситуація помітно змінилася: авто з Європи зайняли абсолютну більшість.
Серед усіх ввезених з січня по червень 2022 року вживаних легковиків 84,6% експортували з країн ЄС (241,6 тис. шт.). Ще понад 2% привезли з європейських країн, які не входять до Європейського Союзу — Швейцарії, Норвегії та Великої Британії. Це все дозволило "європейцям" досягти кількісного максимуму за новітню історію українського авторинку, котра фактично почалася у 2016 році.
Загалом 10 найпопулярніших серед українців європейських авторинків виглядає так:
- Польща - 89,2 тис.
- Німеччина - 65,8 тис.
- Литва - 32,6 тис.
- Чехія - 10,4 тис.
- Нідерланди - 8 тис.
- Франція - 5,4 тис.
- Бельгія - 4,1 тис.
- Естонія - 3,9 тис.
- Словаччина - 3,5 тис.
- Румунія - 2,9 тис.
До популярних країн, які не входять до Європейського Союзу, звідки українці протягом першої половини 2022 року привозили вживані легковики, увійшла Швейцарія. Звідти експортували 4,4 тисячі автівок з пробігом. Ще 3,4 тисячі машин привезли з Південної Кореї. Популярними у цій країні були автівки з системою LPI, тобто оснащені виключно системою живлення двигуна газовою сумішшю.
Схожа історія з машинами з Грузії. Раніше з цієї країни привозили американські автомобілі, відремонтовані місцевими СТО. Грузію обирали через швидшу та простішу доставку, а також через можливість фізично оглянути вже готове (відновлене) авто.
Також немало автівок прибуло з Норвегії, а саме: 1,1 тис. автівок – з цієї країни українці везуть чимало (понад 70%) електромобілів з пробігом.
Раніше ми писали, що Уряд України готує законопроект про введення додаткового 10% збору на імпорт. При цьому оподатковуватимуться не товари, а операції з придбання валюти для купівлі цих товарів, в результаті може зрости в ціні розмитнення авто з Європи.