RU  UA  EN

Субота, 2 листопада
  • НБУ:USD 40.95
  • НБУ:EUR 44.25
НБУ:USD  40.95
Суспільство

Митники "хімічать" при оцінці ввезеного авто: що треба знати власникам

Верховна Рада повернула плату за митне оформлення автомобілів, що ввозяться на територію України, яке було запроваджено після початку війни й майже всі хто ввозив автомобілі на територію України під розмитнення, стикалися з намаганнями працівників митниці збільшити оціночну вартість автомобіля.

Про це інформує Дорожній адвокат.

На митному терміналі працівник відомства у першу чергу оглядає авто для достовірності заявленої в документах вартості автомобіля з метою недопущення штучного заниження оціночної вартості авто й збільшення надходжень податків до бюджету.

Досить часто оціночна вартість митниці перевищує фактичну вартість придбаного авто, наголошують адвокати, й для врегулювання суперечки між декларантом та митницею щодо вартості авто, закон передбачив процедуру узгодження вартості.

Дії митниці у разі заниженої вартості авто

Митниця може відмовити декларанту у митному оформленні автомобіля за заявленою ним митною вартістю. Відмова може бути надана за наявності обґрунтованих підстав вважати, що декларантом заявлено недостовірні відомості про митну вартість товарів чи якщо така вартість визначена не вірно.

У такому випадку, митниця зобов’язана винести письмове рішення про коригування заявленої митної вартості, де мають бути вказані конкретні причини невизнання початково заявленої митної вартості.

У разі згоди із рішенням митниці, декларант може самостійно здійснити коригування заявленої митної вартості відповідно до розрахунків митниці та подати нову митну декларацію. На це йому надається 10 робочих днів.

Декларант не погоджується із рішенням митниці

Якщо громадянин не погоджується з рішенням митниці щодо коригування заявленої митної вартості, за зверненням декларанта митниця має випустити автомобіль у вільний обіг. Але попередньо декларант має сплатити митний платіж з початково заявленою вартістю техзасобу та заставу в сумі різниці між сумою митних платежів, обчисленою митницею та декларантом.

Строк грошової застави не може перевищувати 90 календарних днів з дня випуску автомобіля у вільний обіг.

Протягом 80 днів з дня випуску автомобіля у вільний обіг декларант може надати митниці додаткові документи для підтвердження початково заявленої ним митної вартості.

Дії митниця у разі незгоди декларанта з її рішенням

У разі надання додаткових документів митниця зобов’язана розглянути подані додаткові документи та протягом 5 робочих днів винести письмове рішення.

Митниця може визнати початково заявлену митну вартість та скасувати своє рішення про коригування й грошова застава повертається декларанту. Утім, митниця може відмовити, навіть з урахуванням додаткових документів й грошова застава зараховується до бюджету.

Якщо митниця протягом 5 робочих днів не надає обґрунтованої відмови у визнанні початково заявленої митної вартості з урахуванням додаткових документів, вважається, що декларантом митну вартість товарів визначено правильно. Тоді митниця самостійно скасовує рішення про коригування заявленої митної вартості, а надана фінансова гарантія повертається декларанту.

Якщо митниця відмовляється визнавати початково заявлену вартість, власник авто має право оскаржити таке рішення до митного органу вищого рівня чи у суді. У разі скасування рішення митниці, грошова застава підлягає поверненню декларанту.

Нагадаємо, раніше суд скасував "космічний" штраф у справі "євробляхи".