Зима часто дарує українцям чимало "сюрпризів" на дорогах, саме тому автомобіль слід особливо ретельно готувати до холодів.
"Апостроф" розповідає про те, які 10 кроків допоможуть вам впевнено почуватися на дорогах у холодну пору року.
№1 Зимова гума
Ваша гума повинна ідеально підходити до пересування слизькими дорогами взимку. При мінусовій температурі пересуватися на літній гумі небезпечно та безрозсудно.
№2 Перевірка акумулятора
Перед початком холодів кожному автовласнику краще перевірити автомобільний акумулятор. Щоб не прикурювати взимку, краще перевірити його восени.
№3 Перевірка мастила
Перед похолоданням важливо замінити мастило та масляний фільтр. Також автолюбителям радять перевірити мастило на в'язкість, оскільки вона впливає на роботу двигуна.
№4 Перевірка гальма
Гальмівні шланги, диски та колодки – їх потрібно перевіряти ще до настання зими.
Читайте також: З 1 жовтня на українських дорогах вводять штрафи за "спірне" порушення правил дорожнього руху
№5 Залийте антифриз
Охолоджувальну рідину перед настанням морозів слід замінити на антифриз. Це врятує автомобіль від замерзання в холодну погоду та від перегріву у спеку.
№6 Стежте за рівнем пального
Взимку краще мати повний бак. Та й загалом – низький рівень пального шкодить автомобілю. Взимку це стає ще й небезпечно, тому що через низьку температуру на стінках напівпорожнього бака утворюється конденсат.
№7 Перевірте склоочисники та склоомивач
Обидві рідини слід замінити на зимовий варіант. Він продається на кожній автозаправці.
№8 Перевірте обігрівач
Обігрівач взимку допоможе вирішити проблему запітнілого вікна, також він діятиме за прямим призначенням - зігріватиме водія та пасажирів.
№9 Аварійний набір
У вашому авто завжди мають бути кілька інструментів та медична аптечка. Перевірте, у якому стані ваше запасне колесо та інструменти для його заміни. Також в авто повинні бути моторне мастило, склоомивач, антифриз, кабелі для прикурювання акумулятора.
Також може стати в нагоді щітка та скребок для очищення зі лобового скла снігу та льоду.
№10 Перевірка ременів
Їх потрібно перевіряти кожних 50 тисяч кілометрів пробігу. Ремені втрачають свої властивості при низькій температурі, а якщо це станеться на дорозі, доведеться чекати на евакуатор.
Раніше ми писали, які найбільші штрафи за порушення правил дорожнього руху в Україні.