RU  UA  EN

Понеділок, 27 січня
  • НБУ:USD 41.60
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.60
Суспільство

Новини

26 січня

Всі новини

Що робити, якщо незаконно зупинив поліцейський: озвучено рішення суду

Українські водії не зобов’язані виконувати вимоги патрульних, якщо зупинка транспортного засобу була незаконною.

Про це пише тематичне видання "Дорожній адвокат".

Журналісти зазначили, що український суд рішенням від 13 жовтня визнав правомірною відмову водія пройти огляд на стан наркотичного сп’яніння через відсутність законних підстав зупинки транспортного засобу.

Читайте також: Як перевірити наявність штрафу за порушення ПДР: покрокова інструкція

За даними ЗМІ, водій пересувався на своїй автівці і не допускав жодних порушень ПДР. Разом з тим, правоохоронці без законних підстав зупинили транспортний засіб і почали перевіряти документи на право керування автомобілем. Не виявивши порушень при перевірці документів, інспектори запропонували власнику авто проїхати з ними до медичного закладу, щоб пройти огляд на стан наркотичного сп’яніння.

Водій зазначив, що дії правоохоронців є незаконними і відмовився виконувати вимоги патрульних. Силовики, у свою чергу, склали на чоловіка протокол про адміністративне правопорушення за частиною 1 статті 130 КУпАП, яка передбачає штраф у розмірі 17 тисяч гривень з позбавленням права керування на 12 місяців.

Під час судового засідання водій стверджував, що інспектори його зупинили без жодних законних підстав зупинки, тому їх подальші вимоги були незаконними. За словами чоловіка, в нього не було часу їздити з ними по медичних закладах. Суд також дослідив наявні відеозаписи з місця зупинки та встановив, що у водія не було жодних ознак наркотичного сп’яніння.

"Як встановлено матеріалами справи, працівниками поліції не було задокументовано та не доведено фактів порушення водієм ПДР, які б відповідно до статті 35 Закону України "Про Національну поліцію" давали право працівникам поліції здійснити зупинку транспортного засобу... Із матеріалів справи не вбачається, що водій допустив будь-які порушення правил дорожнього руху, за які його слід було зупинити. У зв`язку із цим, всі наступні вимоги працівників поліції водій не був зобов`язаний виконувати. А всі складені процесуальні документи відносно нього не можуть бути належними та допустимими доказами його вини у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130КУпАП", - йдеться у рішенні Феміди.

Таким чином, суд фактично зробив висновок, що умовою для виконання водієм вимог працівника поліції є передусім законність дій самого поліцейського.

Раніше ми розповідали, що на українських водіїв чекають нові штрафи.