Перед купівлею вживаного автомобіля потрібно не тільки перевірити, чи не був він у ДТП, а ще визначити стан його двигуна.
Про те, як провести поверхневу діагностику двигуна самостійно, розповідає "Апостроф".
Насамперед варто звернути увагу на стан заливної корки зсередини. Ідеальний варіант, коли вона чиста й трішки волога. Кремово-біла емульсія теж вважається нормою, тоді як чорний нагар уже свідчить про знос мотора.
Читайте також: Максимальні штрафи та конфіскація авто: в Україні хочуть посилити покарання водіям
Разом з цим посвітіть ліхтариком через горловину під кришку клапанного механізму для перевірки, чи не вкриті деталі ГРМ чорним нагаром, оскільки це теж знак того, що автомобіль потребує серйозного ремонту. Прозорі лакові відкладення хоч і не такі "страшні", але теж показують, що пробіг чималий.
Також треба глянути, чи є дим у горловині. Для цього прогрійте двигун і на холостому ходу дивіться: є сизуватий дим чи ні. Якщо він є, то деталі циліндро-поршневої групи зношені вже.
Важливим етапом перевірки слугує перевірка корка-стрибунця: покладіть відкручений корок на отвір горловини таким чином, аби вона вільно лежала і могла реагувати на пульсації повітря у горловині. Якщо підскочить, то це буде ознакою сильного зносу мотора.
Слід пам'ятати, що двигун з великим пробігом понад 150 тисяч кілометрів буде в нашаруваннях оливи. Якщо двигун з суттєвим пробігом чистий, то, найімовірніше, його нещодавно помили, тому варто детально оглянути його зворотній бік та місця під колекторами, стартером тощо.
До того ж не забувайте про бачок системи охолодження: на двигуні відкрийте бачок системи охолодження і роздивіться поверхню рідини, на ній не має бути плям від оливи чи піни, бо вони свідчать про пошкоджену прокладку головки блоку циліндрів.
І наостанок подивіться, якого кольору вихлопні гази будуть у прогрітого двигуна. Вони мають бути прозорими без сизого відтінку. Зауважте, що синій дим показує, що кільца й циліндри починають зношуватися.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що в Україні хочуть змінити ринок уживаних автомобілів.